Anketa:

.

Futbal - jar 2011

Bilancia futbalovej súťaže 3.a triedy Obfz Michalovce ročník 2010/2011:

Futbalový klub Úbrež skončil na postupovom 2. mieste s počtom bodov 55 a skóre 89:25. Priemerný počet strelených bodov na zápas 3,42 a inkasovaných 0,96.

Góly: Teleky 20, Antonič 17, Kornúc a Ondejka po 10, Dudáš 8, Heveri 3, Andričík, Barilič, Ondila a Šuchta po 2, Beňo, Frič, Poľak, Serbák a Staruch po 1

Červené karty: Koškovský

Žlté karty: Teleky 3, Andričík, Koškovský a Ondila po 2, Barilič, Dudáš, D.Maščák, Maxim a Mižák po 1

Odohrané minúty: V jarnej časti súťaže plný hrací čas odohrali Heveri a Mirda. Počas celého súťažného ročníka sa v zápasoch vystriedalo 27 hráčov, počet odohraných minút je nasledovný:

Mirda 2216, Barilič 2021, Kornúc 1873, D.Maščák 1789, Teleky 1753, Ondejka 1597, Andričík 1557, Ondila 1197, Heveri 1136, Antonič 1120, Dudáš 1120, Mižák 1095, Beňo 1080, Koškovský 1069, Serbák 720, Šuchta 570, Gelatič 452, L.Maščák 372, Staruch 329, Murgáč 237, Maxim 225, Hvižďák 153, Poľak 123, Frič 78, Petruška 45, Štefanec 26, Savinec 12

12.6.2011  Úbrež - Vrbovec  11:2 (4:0), Góly: Teleky 5, Dudáš 3, Ondila, Heveri, Poľák

Úbrež:  Mirda - D.Maščák (46. Staruch) - Barilič (46. Koškovský), Mižák, Gelatič - Ondila (55. Poľak), Heveri, Ondejka, Kornúc - Teleky, Dudáš

Žreb nám v poslednom kole tohoto futbalového ročníka prisúdil posledné mužstvo tabuľky Vrbovec. Aj keď hostia nastupovali na zápas s úmyslom nepredať svoju kožu lacno, na ihrisku to vyzeralo úplne ináč. Od prvých minút sa hralo iba na polovici hostí, hra bola úplne v našej réžii. Vypracovali sme si množstvo šancí, ale úvodný gól dlho neprichádzal. Ten sa nám podarilo streliť až v 34. minúte, keď peknú kombináciu Heveriho s Dudášom zakončil do prázdnej bránky Ondila. Potom sme v rozmedzí ôsmich minút pridali ďalšie 3 góly, keď sa presadili Teleky a dvakrát Dudáš. Polčasový stav 4:0 bol vzhľadom na naše ďalšie zahodené šance pre hostí ešte prijateľný výsledok.

V druhom polčase už po troch minútach začal náš strelecký koncert strelou pod brvno Heveri, postupne sa k nemu pridávali aktívni zakončovatelia Teleky a Dudáš a v 68. minúte už bolo 9:0. Potom sme trošku poľavili, čo hneď využili hostia a dvoma gólmi po protiútokoch znížili. V 85. minúte strelil náš 10. gól Dušan Poľak, čo bol zároveň jeho prvý za "A" mužstvo. Výsledok zápasu prikrášlil v 88. minúte svojim piatym gólom Teleky a dal symbolickú bodku za úspešnou sezónou. V jarnej časti sme teda ani raz neprehrali, čo nás vynieslo zo 7. miesta po jeseni až na konečné druhé (postupové) miesto v tabuľke.

5.6.2011  Jovsa - Úbrež  1:1 (0:0) (nedohrané pre inzultáciu asistenta rozhodcu domácimi divákmi), Gól: Kornúc (z PK), ŽK: Andričík

Rozhodnutie ŠTK z 8.6.2011:  Jovsa - Úbrež  0:3 kont. pre inzultáciu asistenta rozhodcu divákom domácich

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Andričík, Gelatič - Ondila, Beňo, Heveri, Kornúc - Teleky, Dudáš

Zápas sa začal obojstranným oťukávaním súperov, ale už po niekoľkých minútach sme začali preberať iniciatívu my. Loptu sme mali viacej pod kontrolou a domáci sa k očakávanému tlaku nedostali. Naopak, hralo sa ďaleko od našej brány a čoraz častejšie bolo rušno v šestnástke Jovsy. Do prvej veľkej šance zápasu sa dostal Teleky, ale jeho hlavičku brankár bravúrne vyškriabal a rovnaký zákrok vytiahol aj o niekoľko sekúnd po peknej strele Beňa. Domáci v prvom polčase ani poriadne neohrozili našu bránku. Ich priame kopy leteli buď vedľa, alebo do rúk nášho brankára. Zato zaujali niekoľkými dosť tvrdými zákrokmi na našich hráčov. Zaujímavá situácia nastala asi v 30. minúte, keď domáci brankár po nedorozumení s obrancami chytil loptu do rúk mimo pokutového územia a následne so značným prejavom emócií zakopol loptu mimo ihriska. Za tieto priestupky bol však odmenený iba žltou kartou a pokračoval v zápase. Prvý polčas sme na šance vyhrali síce 0:3, ale do kabín sa išlo za bezgólového stavu 0:0.

Do druhého polčasu sme nastúpili trošku nekoncentrovane. Hneď v úvode mali domáci výhodu priameho kopu z hranice šestnástky, ale so strelou ponad múr si náš brankár poradil. O 4 minúty sme však už prehrávali, keď zdanlivo ľahká lopta pred Mirdom nepríjemne odskočila a prekvapujúco skončila za jeho chrbtom. V 56. minúte vybojoval pred súperovou šestnástkou loptu Teleky, posunul ju do pokutového územia výborne nabiehajúcemu Bariličovi, ktorý bol faulovaný a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si postavil Kornúc a vyrovnal na 1:1. Kým sme sa my tešili z gólu, situáciu nezvládli domáci fanúšikovia a kameňom zasiahli postranného rozhodcu. Ten to následne oznámil hlavnému, ktorý to považoval za inzultáciu a chcel ukončiť zápas. To sa ale nepáčilo domácim hráčom a niekoľkým fanúšikom, ktorí vybehli na ihrisko a slovne, ale aj fyzicky napadali rozhodcov. Zápas bol teda v 56. minúte predčasne ukončený a o jeho osude rozhodne disciplinárna a športovo-technická komisia.

29.5.2011  Stretava - Úbrež 3:4 (2:0), Góly: Teleky 2, Kornúc, Antonič

Úbrež:  Mirda - Ondejka - Koškovský (46. Barilič), Heveri, Dudáš - Ondila, Beňo, Kornúc, Staruch (84. Poľak) - Teleky, Antonič

Pred dôležitým zápasom v Stretave nám zo zostavy vypadlo viacero hráčov, najmä obrancov a tak sme museli narýchlo poskladať novú obrannú štvoricu. Viacerí hráči hrali na pre nich netradičných postoch, čo sa prejavilo hneď v úvode zápasu, ktorý sme nedokázali zachytiť. Domáci na nás doslova vybehli a po góloch v 6. a 13. minúte sme prehrávali už 2:0. Trvalo asi 15 minút, kým sme sa dokázali otriasť, ale potom sme sa postupne vracali do zápasu a postupne pribúdali naše šance. Našu presnú koncovku sme ale zrejme nechali v šatni, lebo potrebný gól sme nedokázali streliť ani z tej najlepšej pozície. Neprialo nám ani šťastie, keď Antonič lobom prekonal brankára, lopta smerovala do brány, ale v poslednej chvíli odskočila a preletela tesne nad brvnom. Prvý polčas sme teda nezvládli a prehrali sme ho 2:0.

Do druhej časti sme nastúpili s úmyslom streliť čo najskôr kontaktný gól a vrátiť sa do zápasu. Na našej strane bolo vidieť viac bojovnosti a chcenia ako v prvom polčase. Domácich sme zatlačili na ich polovicu, oni sa sústredili iba na brejky a bránenie výsledku. Náš zámer sa podaril v 54. minúte, keď Antonič z pravej strany poslal loptu pred bránku, kde sa v skrumáži najlepšie zorientoval Teleky a znížili sme na 1:2. Tento gól nám priniesol potrebný impulz, bolo to ako pokropenie "živou vodou". Už o 4 minúty bolo vyrovnané, keď Teleky sklepol loptu Kornúcovi a ten z ľavej strany prestrelil brankára. Domácich naše vyrovnanie zaskočilo, naopak my sme pokračovali v tlaku. O dve minúty sme už mohli vyhrávať, Mirdov výkop posunul Teleky hlavou za obrancov, kde si pekne nabehol Antonič, ale trafil iba do brankára. Potom pohrozili domáci, ale ich zakončenia po brejkoch boli nepresné. V 74. minúte si po Kornúcovej prihrávke zopakoval nájazd na brankára Antonič, tentoraz už nezaváhal a presnou strelou k pravej žrdi strelil dôležitý upokojujúci gól. V predposlednej minúte domáci ešte znížili z pokutového kopu na 3:4, ale na vyrovnávajúci gól už im neostalo veľa času a ani síl. Zo Stretavy sme teda po dvoch rozdielnych polčasoch priniesli dôležité 3 body.

22.5.2011  Úbrež - Bežovce  1:1 (0:0), Gól: Kornúc (z PK), ŽK: Mižák

Úbrež:  Mirda - D. Maščák - Barilič (76. Koškovský), Mižák, Gelatič - Kornúc, Andričík, Heveri, Dudáš - Ondila (58. Ondejka), Teleky

Prvých pätnásť minut zápasu sme mali loptu na svojich kopačkách viac my ako súper. Zrodili sa aj naše prvé šance, ale súperovho brankára sme nepreverili. S pribúdajúcimi minútami sa k slovu čoraz viac dostavali aj hostia, ale ani oni si nedokázali vytvoriť gólovú šancu. V horúcom počasí sa bojovalo v strede ihriska s pokusmi oboch mužstiev prekvapiť rýchlym protiútokom. Nám sa však postupne prestalo dariť, viazli nám prihrávky a strácali sme zbytočne veľa lôpt. V prvom polčase mali obe mužstvá možnosť zahrávať zhodne po dvakrát priamy kop. Z našej strany trafil Andričík iba múr a Kornúcova strela skončila v rukách brankára. Hostia v oboch pokusoch mierili nepresne.

Druhý polčas začal opäť hrou v strede ihriska. Dôležitý moment však nastal v 57. minúte, keď Teleky bol v sľubne začínajúcej akcii stiahnutý na zem a hosťujúci hráč bol po druhej žltej karte vylúčený. Našu presilovku sme však nezahrali dobre. Naopak, boli to Bežovce, ktorým ako by to vylúčenie vlialo novú krv do žíl a začali o to viacej bojovať. Trest prišiel v 64. minúte, keď sa do šance dostal po rýchlom brejku hosťujúci útočník a strelou popri vybiehajúcom brankárovi poslal Bežovce do vedenia. Po góle sa hostia zamerali viac na defenzívu a nám bolo čoraz ťažšie dostať sa do šance. Na ihrisku sa teda skĺbila veľká snaha našich o strelenie gólu a obrovská bojovnosť hostí o udržanie výsledku. Asi pätnásť minút pred koncom sme zahrávali priamy kop, Ondejka krásne vystrelil, ale brankár v poslednej chvíli vyškriabal jeho strelu na roh. Naša snaha bola odmenená až v 85. minúte, keď bol v šestnástke faulovaný Teleky a Kornúc s istotou premenil pokutový kop. V poslednej minúte sa ešte dostal do veľkej šance Dudáš, ale nepresnou strelou sa mu nepoarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu.

15.5.2011  Jastrabie - Úbrež  0:1 (0:0), Gól: Teleky

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Dudáš - Kornúc, Beňo (80. Staruch), Andričík, Heveri - Ondila (87. Poľak), Ondejka (27. Teleky)

Predchádzajúce výsledky Jastrabia naznačovali, že nás na ich pôde nečaká ľahký zápas a to sa aj na ihrisku potvrdilo. Na úvod si obe mužstva pripravili po jednej šanci, domáci zo svojej vyťažili iba rohový kop a z našej prvej šance trafil Laco Ondila iba bočnú sieť. Potom sa už k slovu viac začali hlásiť domáci, ktorí sa nás snažili zatlačiť a streliť úvodný gól. Proti tomu však bola naša obrana, aj brankár a v jednom prípade aj naša pravá žrď, ktorá zvonila po prudkej strele domáceho útočníka. Z tohoto tlaku sa nám podarilo vymaniť a postupne sme sa viac osmeľovali aj my. Šance mal Ondila, pekné sólo predviedol Heveri. Potom sa pri súboji zranil Ondejka a na ihrisko prišiel prvýkrát po zranení trochu aj so sebazaprením Teleky. Prvý polčas skončil bez gólov, aj keď bližšie k jeho streleniu mali domáci.

V druhom polčase sa obe mužstva snažili dať prvý gól, ale bezgólový stav odolával šanciam na jednej aj druhej strane. Domáci začali byť s pribudajúcimi minútami nervóznejší, čo nám vyhovovalo, pretože zlyhávali v koncovke. Zaujímavý moment sa odohral asi v 65. minúte, keď Mirdov dlhý výkop aj za podpory vetra narobil brankárovi domácich riadne problémy a lopta takmer skončila v bránke. Naši hrači aj reklamovali, že ju chytil až za čiarou, ale rozhodca nechal pokračovať v hre. Gólový moment priniesla až 74. minúta, keď Beňo spracoval prihrávku od Heveriho a v šestnástke milimetrovou prihrávkou našiel Telekyho. Ten si loptu posunul a tvrdou strelou nedal brankárovi šancu a bolo 0:1. Domáci potom vsadili všetko na útok, dopredu sa vysúval aj ich brankár, čo takmer využil Kornúc, keď vystihol zlú rozohrávku, ale lopta mu v poslednej chvíli odskočila. Záverečný tlak domácich sme bojovnosťou ustáli a tak sme si z Jastrabia priniesli ťažko vybojované, ale zaslúžené 3 body.

8.5.2011  Úbrež - Blatná Polianka 3:0 (3:0), Góly: Heveri, Kornúc, Ondejka

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Gelatič - Kornúc, Ondejka (55. Staruch), Andričík, Heveri - Dudáš (75. Poľak), Ondila

Začiatok zápasu bol z našej strany vlažný, ale aj to nám stačilo zatlačiť súpera na jeho polovicu. Prvú šancu sme využili už v 13. minúte, keď Ondejka hodil dlhý aut zo šestnástky k nekrytému Heverimu a ten popod vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Už o 9 minút sme zahrávali po faule na Ondilu priamy kop. Ondejkovu strelu brankár len s námahou vyrazil pred seba a dobiehajúci Kornúc ju poslal za jeho chrbát a viedli sme 2:0. Potom sa dostali k slovu aj hostia, po rýchlom brejku však únik ich útočníka zastavil Mirda a následne aj za pomoci našej ľavej žrde poslal loptu do bezpečia Barilič. Krátko na to, po chybe našej obrany, musel Mirda opäť zasahovať, prudkú strelu vyrazil na roh. Zvyšné minúty patrili už opäť nám. V 38. minúte Dudáš prihral na šestnástku Ondejkovi, ktorý prudkou a presnou strelou zvýšil na 3:0. V závere polčasu si na Heveriho prihrávku nabehol Dudáš, ale lopta letela tesne nad.

Druhý polčas veľa pekného nepriniesol, s vedomím trojgólového vedenia sme sa už nedokázali namotivovať k väčšiemu tlaku. Vypracovali sme si pár gólových šancí, ale svoj náskok sme nezvýšili. Hostia podobne ako v prvom polčase bránili, iba sporadicky vyrážali do protiútokov, ktoré sme vzadu spoľahlivo vyriešili. Po záverečnom hvizde rozhodcu sa teda zrodilo naše pomerne ľahké víťazstvo 3:0.

1.5.2011  Kusín - Úbrež  0:4 (0:2), Góly: Heveri, Kornúc, Ondejka, Barilič (z PK)

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Gelatič - Kornúc (86. Poľak), Andričík (57. Ondejka), Heveri, Dudáš - Antonič (74. Staruch), Ondila

Už od úvodného hvizdu rozhodcu sme mali na ihrisku v Kusíne prevahu, hralo sa prevažne na polovici domácich. Naše prvé šance skončili nepresnou koncovkou. V 8. minúte však Ondila centroval do šestnástky, odrazená lopta sa dostala k Heverimu a ten tvrdou strelou pod brvno strelil úvodný gól zápasu, ale aj svoj premiérový za Úbrež. Potom naše šance pokračovali, ale nedokázali sme ich premeniť. Neskôr sa dostali k slovu aj domáci, v prvom polčase, ale aj v celom zápase mali tri šance, jedna strela skončila na našom brvne a dve nebezpečné strely vyrazil Mirda na roh. V 42. minúte zabojoval o loptu na čiare Antonič, poslal ju pred domácu bránku, kde si nabehol Kornúc a hlavou prekonal domáceho brankára. Pred koncom polčasu to bol pre nás dôležitý "poisťovací "gól.

Na začiatku druhého polčasu sa domáci ešte snažili streliť kontaktný gól, ale do vážnejšej šance sme ich už nepustili. Naopak, my sme mohli pridať ďalšie góly, ale naši hráči brankára domácich neprekonali. Domáci v snahe streliť gól často zabúdali na obranu, ale ani pri vyložených šanciach sme ich nedokázali gólovo potrestať. V 73. minúte sa však v súperovej šestnástke dostal k lopte Ondejka a prudkou strelou po zemi zvýšil na 0:3. 5 minút pred koncom zápasu Kornúc pekne vysunul Ondilu do brejku, Laco bol však v šestnástke faulovaný a mali sme výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Barilič a upravil na konečných 0:4.

24.4.2011  Úbrež - Sejkov 1:1 (1:0), Gól: Ondila, ŽK: Koškovský, ČK: Koškovský

Úbrež:  Mirda -  D.Maščák - Barilič, Mižák, Koškovský - Kornúc (88. Poľak), Heveri, Andričík, Dudáš - Teleky (30. Antonič), Ondila (80. Staruch)

V ideálnom počasí, na dobre pripravenom ihrisku, sme na Veľkú noc privítali lídra súťaže zo Sejkova. Začali sme aktívne, v prvom polčase sme si postupne vytvorili územnú prevahu. V 7. minúte zachytil na našej polovici rozohrávku súpera Andričík, zbavil sa niekoľkých protihráčov, loptu pekne potiahol až k súperovej šestnástke, kde presným centrom našiel Ondilu, ktorý hlavou prekonal brankára a viedli sme 1:0. Potom sa k slovu dostali aj hostia, ale väčšinou strieľali len z diaľky a mimo našej bránky. V 30. minúte prišla nepríjemná udalosť, keď sa pri hlavičkovom súboji zrazil Marián Teleky s protihráčom natoľko vážne, že musela byť privolaná rýchla zdravotná služba. Zápas bol prerušený na asi 25 minút. Po prvotnom ošetrení bol Marián prevezený do nemocnice a zvyšných 15 minút 1. polčasu sa už len dohrávalo. V druhom polčase boli lepší hostia zo Sejkova, postupne si vytvárali tlak a čoraz viac sa dostávali pred našu bránku. Odolávali sme do 65. minúty, keď sa odrazená lopta dostala k voľnému hráčovi pred šestnástkou a ten prudkou strelou pomedzi hráčov trafil k našej pravej žrdi a bolo 1:1. My sme kontrovali protiútokmi, ale zakončenia Ondilu ani Antoniča neboli presné a sľubná strela Kornúca bola v poslednej chvíli zblokovaná na roh. Hostia potom ešte z priameho kopu nastrelili našu ľavú žrď. V posledných minútach bol vylúčený Martin Koškovský, ale hostia už svoju početnú prevahu nestihli zúžitkovať a tak sa v kvalitnom zápase zrodila remíza 1:1.

17.4.2011  Nižná Rybnica - Úbrež 2:0 (2:0),  ŽK: Barilič

Rozhodnutie Športovo-technickej komisie Obfz Michalovce:  Za neoprávnený štart hráča Nižnej Rybnice po 4. žltej karte je výsledok zápasu Nižná Rybnica - Úbrež 0:3 kontumačne.

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Ondejka, Koškovský - Kornúc, Beňo (46. Antonič), Heveri, Andričík (81. Poľak) - Teleky (62.Staruch), Dudáš

Zápas začal postupným opatrným oťukávaním sa súperov, hralo sa väčšinov v strede ihriska. Prvé náznaky šancí mali naši súperi, ale tie skončili už na našej obrane, alebo brankárovi. Veľmi dôležitý moment zápasu, ktorý zrejme aj ovplyvnil jeho výsledok, prišiel asi po 20 minútach hry. Dudáš poslal loptu z pravej strany do šestnástky domácich, tá sa dostala k Telekymu, jeho strela bola zblokovaná, ale následná dorážka skončila v sieti. Našu radosť však prerušil hvizd rozhodcu, ktorý gól neuznal pre údajný faul Telekyho. Krátko potom domáci zahrávali rohový kop, z ktorého sme inkasovali. Nevzdávali sme sa a postupne sme začali získavať hernú prevahu, z čoho pramenili naše šance na vyrovnávajúci gól. Najprv Teleky zakončoval nad, potom strelu Heveriho brankár s námahou vyrazil a Andričík po peknej kombinácii mieril vysoko nad. Následne dostal peknú loptu za obranu Teleky, ale vybiehajúceho brankára sa mu nepodarilo prelobovať. Po našich neúspešných pokusoch domáci po nenápadnej akcii pridali druhý gól do našej siete a zvýšili na polčasových 2:0.

Druhý polčas začali lepšie domáci, hneď v úvode pohrozili dvoma šancami, ale gól nepridali. My sme mali loptu viac vo svojej moci, ale do šancí sme sa už nedokázali dostať. Naopak, po faule na prenikajúceho hráča domáci zahrávali pokutový kop, ale lopta letela nad našu bránku. V závere sme sa snažili streliť aspoň gól, ale nepodarilo sa nám to a tak sme z Rybnice odchádzali s dvojgólovou prehrou. Herne sme síce mali počas zápasu prevahu, ale rozhodlo to, že sme ju nedokázali premeniť na strelenie gólov.

10.4.2011  ÚBREŽ - Baškovce  6:0 (3:0), Góly: Milan Dudáš 2, Marián Teleky 2, Martin Kornúc (z PK), Jozef Staruch

Úbrež:  Mirda - D.Maščák (60. Poľak) - Barilič, Koškovský (46. Ondejka), Andričík - Kornúc, Beňo, Heveri, Dudáš - Teleky, Ondila (46. Staruch)

V typicky aprílovom počasí nastúpili hostia iba s deviatimi hráčmi a tak sa hral futbal prakticky na jednu bránku. Od úvodných minút sme sa usadili na polovici súpera a začali s dobýjaním ich bránky. Naše šance však ostávali dlho nevyužité, chýbala nám presná koncovka. Hostia iba odkopávali lopty a v prvom polčase vystrelili na našu bránku iba raz. Naša prvá využitá šanca prišla v 27. minúte, keď Kornúc našiel v šestnástke Dudáša a ten nekompromisne strelou pod brvno otvoril skóre. Náš druhý gól pridal v 33. minúte Teleky, keď ho v šestnástke našiel v prihrávke z ľavej strany opäť Kornúc. O šesť minút bol pred bránkou faulovaný Dudáš a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Kornúc. Druhý polčas pokračoval opäť hrou na polovici hostí, ale aj našim koncertom nepremenených príležitostí. V koncovke nám chýbal potrebný pokoj a veľa našich nájazdov po vyšachovaní obrany sme zakončovali iba do brankára. Skúšali sme to aj strelami z diaľky, ale tie väčšinou minuli bránku hostí, alebo ich brankár kryl. Presadili sme sa až v 70. minúte, keď náš štvrtý a svoj druhý gól v zápase strelil Dudáš, po prihrávke od Telekyho. O štyri minúty našiel v šestnástke Teleky voľného Starucha a ten strelou pod brvno svojim premiérovým gólom za "A" mužstvo zvýšil na 5:0. V 79. minúte sa po vyšachovaní hosťujúcej obrany dostal do úniku Martin Kornúc, pred bránkou našiel voľného Telekyho, ktorý takisto svojím druhým gólom v zápase upravil na konečných 6:0. V závere mali hostia ešte výhodu priameho kopu, ale ich iba druhá strela na našu bránku v zápase skončila v rukách našeho brankára.

Komentár k zápasu je konzultovaný s niektorými hráčmi, jeho objektivita môže byť spochybnená inými názormi. Príspevok by mal vystihovať dianie na ihrisku, ale čo človek, to názor ...

3.4.2011  Mať. Vojkovce - ÚBREŽ  0:2 (0:1), Góly: Ján Ondejka, Ján Antonič,  ŽK: Milan Dudáš

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Koškovský - Kornúc (58. Antonič), Ondejka (50. Ondila), Heveri, Andričík - Dudáš, Teleky (74. Staruch)

Na ťažkom teréne vo Vojkovciach začali lepšie domáci, hneď na začiatku sa dostali do šance, ale Mirda včas vybehol. Potom sa hra postupne vyrovnávala, domáci sa však tvrdou hrou chceli presadiť za každú cenu, ošetrenia potrebovali Dudáš aj Teleky. Toto im dosť toleroval aj rozhodca Nagy, s ktorým bolo veľmi ťažko komunikovať po slovensky. Našu prvú vážnejšiu šancu mal Milan Dudáš, ale nezakončil presne. V 22. minúte našiel Andričík peknou prihrávkou Ondejku, ten sa v šestnástke zbavil obrancu a strelou k pravej žrdi strelil náš úvodný gól. Potom sa hralo prevažne v strede ihriska, pred koncom polčasu ešte zaujala strela z otočky domáceho útočníka, ktorá tesne minula našu bránku. V druhom polčase sa hralo opäť prevažne medzi šestnástkami, snahu domácich o vyrovnanie sme bojovnosťou úspešne odrážali. Naopak zvýšiť mohol Milan Dudáš, ale po úniku trafil iba brankára, následne dorážal ešte Antonič, ale nepodarilo sa nám skórovať. Všetko podstatné v druhom polčase sa udialo až v záverečnej štvrťhodine. Po rohovom kope domácich v 75. minúte zahral náš obranca rukou a domáci mohli vyrovnať z pokutového kopu. Nestalo sa tak, keďže hráč netrafil bránku, stála sme viedli 0:1. V 81. minúte vybojoval loptu Igor Barilič a peknou prihrávkou poslal do úniku Janka Antoniča, ktorý nezaváhal a pridal potrebný ukľudňujúci gól. V posledných minútach ešte Staruch našiel prihrávkou za obrancov nabiehajúceho Antoniča, ale tretí gól sme už nepridali.

27.3.2011  ÚBREŽ - Klokočov  3:1 (2:1), Góly: Milan Dudáš 2, Marián Teleky, ŽK: Dušan Maščák, Matej Andričík

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Ondejka, Šuchta - Kornúc (80. Poľak), Heveri, L.Maščák (72. Staruch), Andričík - Teleky, Dudáš

Zápas začali lepšie a aktívnejšie hostia, už po piatich minútach sme mohli prehrávať o 2 góly, keď najprv Mirda včas vybehol a potom útočník hostí prekopol v dobrej pozícii. Hostia nás zaskočili rýchlosťou a presnou kombinačnou hrou a chvíľu nám trvalo, kým sme sa dostali do prvej šance aj my, koncovka Dudáša však nebola presná. V 22. minúte však už Milan mieril presne, keď ho vysunul Heveri a popod vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Hostia však pokračovali v aktívnej hre a o 11 minút bolo vyrovnané, keď strieľanú prihrávku zúžitkoval ich záložník. V 41. minúte prudko vystrelil Teleky, odrazená lopta sa dostala k Dudášovi, ten ju pohotovo dorazil do siete a viedli sme 2:1. Náš nie veľmi vydarený 1. polčas sme teda vyhrali aspoň výsledkovo. 2. polčas bol už z našej strany úplne iný. Od začiatku sme prebrali iniciatívu, z čoho vyplynulo viacero našich šancí. Ukľudňujúci tretí gól pridal v 59. minúte po rohovom kope Teleky, keď dôrazne sledoval loptu, ktorá vypadla brankárovi z rúk a ľavačkou ju poslal do siete. V záverečnej 10-minútovke ešte hostia pohrozili dvoma šancami, pri prvej však Mirda včas vybehol a pri druhej jemne nadvihol strelu, ktorá skončila na brvne. Prvý domáci zápas v tomto roku sme teda po dvoch rozdielnych polčasoch nakoniec dotiahli do víťazného konca.

20.3.2011  Lekárovce - ÚBREŽ  1:1 (0:0),  Gól: Milan Dudáš

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Ondejka, Šuchta - Kornúc, L.Maščák (75: Staruch), Hevery, Dudáš - Teleky (31. Antonič), Ondila (55. Gelatič)

Zápas v úvode jarnej časti začal opatrne z oboch strán. Asi po desiatich minútach sme začali hru ovládať my, mali sme loptu viac pod svojou kontrolou, ale viazol nám prechod do útočnej fázy. V polovici polčasu mal šancu M.Teleky, ale v rozhodujúcej chvíli bol tvrdo atakovaný obrancom a namiesto výhody pokutového kopu sme museli striedať. Potom sa hra opäť vyrovnala, no snahu domácich o získanie prevahy sme dokázali eliminovať. Prvý polčas sa odohrával prevažne v strede ihriska, ale čo sa týka šancí, na našej strane ich bolo viac. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hralo sa opäť prevažne medzi šestnástkami. Z našej strany zaujali strely Kornúca a Antoniča, ktoré však brankár kryl.  V 70. minúte sme zahrávali priamy kop, L.Maščák centroval do šestnástky, brankár loptu s námahou vyrazil, ale len k Milanovi Dudášovi, ktorý ju z otočky pohotovo poslal do brány a viedli sme 0:1. Domáci sa snažili rýchlo vyrovnať, prvú veľkú šancu mali niekoľko minút po našom góle, ale ubránili sme sa. V 82. minúte však zahrávali priamy kop, prudký center do šestnástky Mirda vyrazil pred seba a z následnej dorážky sme inkasovali. V závere sa ešte do šance dostával Ondejka, ale v poslednej chvíli ho zastavil rozhodca nečakaným záverečným hvizdom.

12.6.2011 17:00  ÚBREŽ - Vrbovec

Prípravný futbalový zápas 13.3.2011  Remetské Hámre - Úbrež  1:3 (0:1), Góly: Milan Dudáš, Ján Ondejka, Marián Hevery

Zostava: Mirda - D.Maščák - Šuchta, Andričík, Koškovský (Staruch) - Kornúc, L.Maščák (Ondejka), Hevery, Dudáš - Antonič (Poľák) - Teleky

Od úvodných minút bol zápas v našej réžii, mali sme viac z hry, lopta bola viac na našich kopačkách. Domácich sme v prvom polčase pustili iba do jednej vážnejšej šance, naopak my sme si vypracovali viacero vyložených. Skórovať sme však dokázali iba raz, keď L. Maščák krížne vysunul Dudáša a ten s prehľadom otvoril skóre. V úvode druhého polčasu sa hra vyrovnala. Domáci vyrovnali z penalty, ale po góle sme opäť ožili a dostávali sa častejšie pred bránku domácich. Jednu zo šancí využil Ondejka a strelou k ľavej žrdi nás poslal do vedenia. V poslednej minúte sa po rýchlom rozohraní lopty dostal do úniku z našej polovice Hevery a strelou popod brankára uzavrel na konečných 1:3.

Prípravný futbalový zápas 6.3.2011  Hažín - Úbrež  2:2 (2:0), Góly: Milan Dudáš 2

Zostava: Mirda - D.Maščák - Barilič, Koškovský (Staruch), Poľak (Šuchta) - Kornúc, L.Maščák (Beňo), Heveri, Andričík - Teleky, Dudáš (Palenčár)

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si viac šancí, z ktorých dvakrát skórovali. Nám sa proti silnému vetru a domácej obrane nepodarilo presadiť, aj keď sme sa dostali do šance, chýbalo presné zakončenie. V druhom polčase bola hra viac vyrovnaná, šance sa striedali na oboch stranách. S pribudajúcimi minútami sme začali preberať iniciatívu. Výsledkom boli 2 góly Milana Dudáša, prvý po peknej spolupráci Kornúca, Telekyho a Dudáša a druhý po peknom Milanovom úniku z polovice ihriska. V samom závere sme mohli strhnúť víťazstvo na našu stranu, ale naše 3 vyložené šance zostali nevyužité.

Prípravný futbalový zápas 27.2.2011  Sobrance (dorast) - Úbrež  2:2 (0:0), Góly: Dušan Maščák, Marián Teleky

Zostava: Mirda - Barilič, Dudáš, Frič, Šuchta (Poľak) - Heveri, Andričík (D.Maščák) - Ondila (Staruch), L.Maščák, Kornúc - Teleky

Na ťažkom teréne to bol zaujímavý vyrovnaný zápas. Prvý polčas bez gólov, ale s veľkou šancou v jeho závere. Druhý polčas z našej strany bol herne lepší ako prvý, no paradoxne sme dvakrát inkasovali po skrumáži v šestnástke. V závere sme však zabojovali a D.Maščák po rohu znížil. 4 minúty pred koncom Teleky preloboval brankára a vyrovnal.