Anketa:

.

Futbal - jeseň 2010

Víťazstvo v halovom futbalovom turnaji mikroregiónu Okna

Vo štvrtok 30.12.2010 organizoval mikroregión Okna halový futbalový turnaj v Sobranciach, na ktorom sa zúčastnilo aj mužstvo Úbreže. Pozvanie reprezentovať našu obec prijalo týchto sedem hráčov: Miroslav Svoboda, Ladislav Maščák, Martin Beňo, Igor Barilič, Ľuboš Mirda, Martin Kornúc a Ján Maxim. V úvodnom zápase v našej A skupine sme remizovali s mužstvom z Remetských Hámrov 3:3 a následne sme porazili Vyšnú Rybnicu vysoko 8:2, čím sme si zabezpečili účasť v finále turnaja. V ňom sme sa stretli s víťazom B skupiny -  mužstvom mikroregiónu Dobrá voda. Po disciplinovanom a kvalitnom výkone sme zvíťazili presvedčivo 4:1 a stali sa víťazmi turnaja. Naším najlepším strelcom sa stal Martin Beňo so štyrmi strelenými gólmi. Po prevzatí trofeje, určenej pre víťaza, sa starosta všetkým hráčom poďakoval za úspešnú reprezentáciu obce.

Futbal žije aj v zime

Hoci sme posledný majstrovský zápas odohrali poslednú októbrovú nedeľu a začala dlhá zimná prestávka, futbalový život sa neuložil na "zimný spánok". Hneď na začiatku novembra sme na oblastný futbalový zväz doložili všetky potrebné tlačivá a formuláre s vyhodnotením futbalovej jesene a prípravy výročnej schôdze. Následne sme za výdatnej pomoci starostu obce a obecného úradu podali žiadosť u notára na zaregistrovanie našej TJ k možnosti príjmu 2% z daní fyzických a právnických osôb. Aj toto je súčasťou zháňania finančných prostriedkov s cieľom odbremeniť v čo najvyššej miere rozpočet obce. Plánujeme osloviť aj ďalších potencionálnych sponzorov a zabezpečiť finančné prostriedky na materiálne vybavenie, najmä na nákup nových chráničov a sietí na bránky, ktoré už nutne potrebujú výmenu. Posledným dňom v tomto roku končí platnosť registračných preukazov desiatim hráčom. Na ich výmenu máme prichystaných už 90% potrebných materiálov (žiadosti, fotky, rodné listy atď..) - chýbajúce podklady chceme zabezpečiť do konca tohto roka a v januári ich odoslať na VsFZ do Košíc. Čo sa týka zmien v mužstve, služobne odišiel do zahraničia Rasťo Serbák, s ktorým nemôžeme rátať do konca jarnej časti a dvom hráčom skončili hosťovania (Gelatič, Ondejka), ktoré by sme chceli po dohode s ich klubmi predĺžiť. Máme aj ústnu dohodu s dvoma novými hráčmi, veríme že sa nám podarí ich príchod zrealizovať čo najskôr. Začiatkom roka plánujeme zahájiť zimnú prípravu. V nej sa plánujeme pripravovať v našej telocvični, ale aj využiť umelú trávu v susednej obci. Začiatkom marca chceme odohrať 2 - 3 prípravné zápasy, podľa možnosti zo súpermi z vyššej súťaže. Pevne veríme, že sa nám všetky úlohy. ktoré sú pred nami, podarí zrealizovať a jarnú časť súťaže odštartovať čo najlepšie.

Zároveň ďakujeme všetkým hráčom, funkcionárom a priaznivcom za spoluprácu v končiacom sa roku a želáme všetkým úspešný a požehnaný nový rok 2011 !

Bilancia jesennej časti súťaže:

Góly: Antonič 15, Teleky 9, Ondejka 7, Kornúc 4, Andričík 2, Šuchta 2, Beňo 1, Barilič 1, R.Serbák 1, Frič 1

Žlté karty: Ondila 2, Teleky 2, Maxim, Koškovský

Odohrané minúty:  Mirda 1080, Barilič a Teleky po 990, Ondejka 906, D.Maščák 819, Kornúc 789, Antonič 758, Andričík 735, Beňo a Serbák po 720, Koškovský 649, Mižák 465, Ondila 455, Šuchta 390, Murgáč 237, L.Maščák 227, Maxim 225, Hvižďák 153, Frič 78, Petruška 45, Štefanič 26, Savinec 12

Horný rad: vedúci mužstva Vladimír Serbák, Ľuboš Mirda, Marián Teleky, Martin Koškovský, Matej Andričík, Dušan Maščák, Daniel Hvižďák, Martin Beňo, Ján Antonič
Dolný rad: Igor Barilič, Marcel Šuchta, Ladislav Ondila, Rastislav Serbák, Ján Ondejka, Pavol Gelatič

13. kolo  31.10.2010  Vrbovec - Úbrež 2:6 (1:1)  Góly: Antonič 2, Teleky, Rasťo Serbák, Šuchta, Frič  ŽK: Teleky

Úbrež:  Mirda - Barilič, D.Maščák, Koškovský (65.Šuchta), Gelatič - Ondejka, Rast.Serbák, Andričík (46. Frič) - Ondila, Teleky, Antonič

Posledný zápas v jesennej časti sme nezačali dobre. V prvom polčase sme podali jednoznačne najhorší výkon sezóny a veľmi sme súpera nepotrápili. Naopak, už v 5. minúte sme mohli prehrávať, keď veľkú šancu domácich zlikvidoval náš brankár včasným vybehnutím. Nám viazla hra v zálohe a opäť nám veľmi chýbala finálna prihrávka bez ktorej sme sa nevedeli dostať do šance. Vážnejšie sme pohrozili až v 20. minúte, keď Antonič v šanci síce pekne preloboval brankára, ale lopta skončila iba na brvne domácich. Potom v sľubnej šanci pálil do bočnej siete Ondejka. V 34. minúte nám konečne vyšla kombinácia, keď Antonič pekným centrom posadil loptu na hlavu Telekyho a ten nekompromisne otvoril skóre. To nás ale až príliš uspokojilo, lebo domáci po peknej kombinácii už o štyri minúty vyrovnali. Do šatní sme teda išli za nerozhodného stavu 1:1.
Po zmenách v zostave a zvýšenom hlase v kabíne sme do druhého polčasu nastúpili lepšie a aktívnejšie. Loptu sme mali pod kontrolou, dostávali sme sa jednoduchšie do šancí, len premeniť sme nedokázali ani tie najväčšie. Našu streleckú smolu pretrhol až v 60. minúte Rasťo Serbák, ktorý nás strelou k pravej žrdi poslal opäť do vedenia. O niekoľko minút sa po rohovom kope Śuchtu v skrumáži najlepšie zorientoval Frič a zvýšil na 1:3. Potom sa dostali k slovu domáci. Najprv aktívne hrajúci Barilič pekným obranným zákrokom ešte zlikvidoval šancu súpera, ale o niekoľko minút sme inkasovali. Na krížnu strelu domáceho útočníka si náš brankár síce siahol, ale bola natoľko prudká že skončila v naše bránke. Našťastie naša odpoveď bola rýchla a po protiútoku našiel Antonič pred bránkou voľného Śuchtu a viedli sme 2:4. V nervóznom závere sme domácich zatlačili pred ich bránku a vyťažili sme z toho dva góly, keď v oboch prípadoch zakončoval po pekných akciách Antonič prakticky do prázdnej bránky.

12. kolo  23.10.2010  Úbrež - Jovsa  1:1 (1:1)  Gól: Ondejka,   ŽK: Koškovský, Teleky

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Koškovský - Ondejka (63. Šuchta), Beňo, Andričík, Kornúc - Teleky, Rast.Serbák

Už od úvodných minút sa toto "susedské derby" nieslo v pomerne nervóznej atmosfére, ku ktorej dopomohol aj rozhodca Dziad. Ten svojimi nepresnými verdiktami na oboch stranách zbytočne vyvolal iskrenie na ihrisku a potom to takto aj celý prvý polčas vyzeralo. Z futbalu ukázali obe mužstvá pomerne málo. Už v 7. minúte sa po chybe v našej obrane dostal do úniku útočník hostí Kopčanský a otvoril skóre zápasu. Naša odpoveď prišla už o štyri minúty. Na Beňov rohový kop si ideálne nabehol Ondejka a hlavou pomedzi brankárove nohy vyrovnal na 1:1. Potom sa hralo prevažne medzi šestnástkami a obe mužstvá sa snažili rýchlymi protiútokmi dostať za obranu súpera. Našu najväčšiu šancu v zápase mal R.Serbák, keď ho voľného pred bránkou našiel Teleky, ale brankára neprekonal. V závere polčasu sa ešte strela Serbáka obtrela o brvno, ale skončila za bránkou.
Druhý polčas sa hral už v pokojnejšej atmosfére, rozhodca bol veľmi nepresný aj naďalej, ale obe mužstvá sa už viac sústredili na strelenie potrebného gólu. V držaní lopty sme mali prevahu my, ale opäť sme sa nevedeli presadiť v hre smerom dopredu. Chýbala nám myšlienka a hlavne finálna prihrávka. Na bránu hostí sme strieľali väčšinou z diaľky a nepresne. Súper hral na rýchle protiútoky, ktoré boli nebezpečné, ale podarilo sa nám ich ustáť. V druhom polčase si mužstvá vytvorili po jednej gólovej šanci. Na našej strane po centri z pravej strany minul hlavou loptu s sľubnej pozícii Mižák a na druhej strane po rohovom kope náš brankár reflexívne vyrazil gólovú hlavičku a tak sa v Úbreži body delili po remíze 1:1.

11. kolo  17.10.2010  Úbrež - Stretava  1:2 (0:0), Gól: Teleky

Úbrež: Mirda - D. Maščák (46.Koškovský) - Barilič, Rast.Serbák, Gelatič - Andričík, L.Maščák (58. Frič), Beňo, Kornúc - Teleky, Murgáč

Už úvodné minúty tohoto zápasu naznačili, že to bude vyrovnané stretnutie. Od začiatku sa hralo hlavne medzi šestnástkami, so snahou oboch mužstiev o rýchly protiútok. Hostia začali aktívnejšie, lepším pohybom, ale úvodné šance boli na našej strane, keď Teleky dvakrát vystrelil, ale brankár bol pozorný. Na druhej strane hostia pohrozili priamym kopom, ale strela nebola veľmi razantná a skončila v rukách nášho brankára. Potom sme opäť zaútočili my, Kornúc našiel presným centrom pred bránkou Telekyho, ale jeho hlavička smerovala do stredu bránky. Prvý polčas sa teda skončil nerozhodne bez gólov. V druhom polčase začali opäť aktívnejšie hostia. Ich snaha sa im vyplatila a v rozmedzí 53. a 56. minúty sme dostali 2 zlepené góly. Hostia po nich začali viac brániť a nám chýbala myšlienka, ako preniknúť za ich obranu. Loptu sme mali pod kontrolou už viac my, ale šance boli iba sporadické. Náš stupňujúci tlak priniesol gólovú radosť až v 83. minúte. Andričík potiahol loptu do šestnástky, kde našiel voľného Telekyho a ten strelou k pravej žrdi znížil. Našu snahu o vyrovnanie najviac preukázal aktívne hrajúci Barilič, ktorý v 87. minúte prenikal bred bránku hostí, kde bol faulovaný a mali sme možnosť zahrávať pokutový kop. Loptu si postavil Teleky, ale jeho strela z bieleho bodu letela tesne nad stredom brány. Zvyšné minúty si už hostia umne ubránili a odviezli si od nás všetky body.

10. kolo  9.10.2010  Bežovce - Úbrež 1:0 (0:0)

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Koškovský - Maxim (46. Petruška), Beňo (56. L.Maščák), Ondejka, Andričík - Rast.Serbák, Teleky

Zápas u aktuálneho lídra tabuľky sme začali aktívnejšie my a hneď v úvode sme zahrávali dva rohové kopy. Domáci sa k našej bránke dostali až po desiatich minútach a na našu úvodnú prevahu reagovali nebezpečnou šancou, keď strela ich útočníka skončila na našej pravej žrdi. Potom sa hra prelínala z jednaj strany na druhú, obe mužstvá si vytvorili viacero šancí, ale gól nepadol. V 30. minúte sme zahrávali priamy kop. Loptu si postavil Ondejka a peknou strelou opečiatkoval brvno bránky domácich. V závere prvého polčasu rozhodca domácim doslova daroval niekoľko štandardných situácii v blízkosti našej šestnástky, ale využiť ich nedokázali. Do šatní teda mužstvá odchádzali za bezgólového stavu. Druhý polčas začali domáci s miernou prevahou. Už keď sa zdalo, že sa hra začína pomaly vyrovnávať, v 52. minúte poslali domáci center do našej šestnástky, poodražaná lopta sa dostala priamo k ich útočníkovi a ten ju dotlačil do našej bránky. Tento gól prerušil našu nepriestreľnosť, ktorá trvala pekných 442 minút, keď sme naposledy inkasovali v 6. kole v Sejkove. Naša snaha dostať sa rýchlo naspäť do zápasu stroskotávala na dobre organizovanej defenzíve domácich. Tí sa po góle viac stiahli a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Pri jednom z nich opäť zvonila naša pravá žrď. O niekoľko minút priamy kop Ondejku znovu zastavilo iba brvno domácej bránky. Posledných 15 minút domáci už len bránili, my sme boli aktívnejší, ale nedokázali sme ich prekvapiť a skórovať. Teleky pekne zabojoval o loptu, ktorá vypadla brankárovi, prihral ju dozadu na Ondejku, ale ten trafil iba obrancov, ktorí stáli pred bránkovou čiarou. Najväčšiu šancu v zápase sme mali v predposlednej minúte, keď sa Rasťo Serbák ocitol sám pred brankárom domácich, ale jeho strela letela tesne nad...

9. kolo 3.10.2010  Úbrež - Jastrabie 11:0 (6:0), Góly: Antonič 3, Teleky 2, Ondejka 2, Andričík, Kornúc, Beňo, Barilič (z PK)

Úbrež: Mirda - D.Maščák (55. Murgáč) - Barilič, Mižák (46. L.Maščák), Koškovský - Kornúc, Beňo, Andričík, Ondejka - Teleky, Antonič

S Jastrabím sme mali v posledných dvoch domácich stretnutiach negatívnu bilanciu, keď sme obe prehrali. Práve preto sme chceli k dnešnému zápasu pristúpiť zodpovedne a túto zlú sériu prerušiť. K tomu nám už od začiatku dopomohli hostia, keď na zápas nastúpili iba deviati, navyše s omnoho horším herným prejavom ako v minulých sezónach. Náš strelecký účet otvoril už v 4. minúte Andričík peknou strelou spoza šestnástky, ktorá od pravej žrde skončila v sieti. Už o minútu pridal druhý gól Teleky a začalo sa rodiť naše vysoké víťazstvo. Hralo sa prevažne iba na polovici hostí, tí sa pokúšali o rýchle protiútoky, ale neúspešne. Asi v polovici polčasu doplnili desiateho hráča, ale náš tlak už nedokázali zastaviť. Do prestávky skórovali ešte Kornúc, Antonič, Ondejka a opäť Teleky, navyše sme pridali ešte pár nepremenených šancí. Druhý polčas hostia kondične odišli, naši hráči si schuti zahrali a predviedli niekoľko pekných kombinačných akcií. Hostia sa prevažne sústredili na bránenie s cieľom dostať čo najmenej gólov. Proti tomu však bol Antonič, ktorý v 52. minúte zvýšil na 7:0. O štyri minúty zakončil Beňo svoje sólo strelou pod brvno. Potom Barilič bezpečne premenil pokutový kop a na 10:0 upravil svojím tretím gólom (a zároveň aj tretím hetrikom v sezóne) Antonič. Na konečných 11:0 zvýšil hlavou Ondejka , po milimetrovom centri L. Maščáka. Proti odovzdanému súperovi sa teda zrodilo jedno s našich najvyšších víťazstiev v posledných rokoch.

8. kolo 26.9.2010  Blatná Polianka - Úbrež 0:2 (0:2), Góly: Antonič 2

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Hvižďák - Ondejka (79. Savinec), Beňo, L.Maščák, Andričík - Antonič, Ondila

V trošku pozmenenej zostave oproti predchádzajúcim zápasom (a hlavne s vyšším vekovým priemerom ako domáci) sme od začiatku zápasu prevzali iniciatívu a hneď v úvode sme mali pekné šance. Mižákova hlavička po rohu letela tesne nad a Ondejka s Antoničom minuli bránku. Až potom sa dostali k slovu domáci, ale Mirda strelu z ľavej strany vyrazil na roh. V 15. minúte sa lopta po osi Barilič - Ondejka dostala k Antoničovi, ten preloboval zle vybiehajúceho brankára a viedli sme 0:1. Po pár minútach sa dostal do šestnástky Ondejka, ale tesne prestrelil. Potom mali veľkú šancu domáci, ale ich útočník minul aj prázdnu bránku. Hra sa potom prelínala z jednej strany na druhú, ale do väčších gólových šancí sme sa dostávali my. V 32. minúte poslal Mirda dlhý výkop na Antoniča a ten za pomoci Ondilu využil chybu brankára a zvýšil na 0:2. Potom mal Antonič šancu po prihrávke Andričíka, ale hetrik sa mu nepodarilo streliť. V závere polčasu ešte osamotený obranca Barilič spolu s Mirdom vyriešili nájazd troch domácich hráčov a tak sme si udržali polčasové vedenie. V druhom polčase sa domáci chceli rýchlo vrátiť do zápasu, ale naša obrana stála na pevných nohách. Domáci sa dostávali len k strelám z diaľky, ktorými nás nevedeli ohroziť. Ďalšie góly sme mohli pridať aj my, ale po pekných kombinačných akciách sme nemierili presne. Najväčšiu šancu mal navrátilec do zostavy Laco Maščák, ale po peknej krížnej prihrávke prestrelil domácu bránku. V posledných minútach sme súperovi už nedovolili záverečný tlak, loptu sme podržali ďaleko od našej bránky a tak sme si z Polianky zaslúžene odniesli tri body.

7. kolo 19.9.2010  Úbrež - Kusín 3:0 (1:0), Góly: Antonič 2, Teleky

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Ondejka (60.Hvižďák), Koškovský - Murgáč, Beňo, Andričík, Kornúc - Antonič, Teleky

Zápas s nie veľmi silným súperom prebiehal počas celého trvania pod našou taktovkou. Hneď z prvého útoku sa dostal do šance Teleky, ale bránku minul. O chvíľku trafil Ondejka z priameho kopu iba do náruče brankára. V 11. minúte sme mali výhodu pokutového kopu, ale Teleky ho nepremenil. V 17. minúte dostal Antonič prihrávku od Beňa do šestnástky a strelou k ľavej žrdi nás poslal do vedenia. Hostia mali krátko na to šancu na vyrovnanie, ale ich útočník netrafil bránu. To bola aj jediná vážnejšia šanca, do ktorej sa Kusín počas zápasu dostal. Z našej strany to potom skúšal Barilič z priameho kopu, ale brankár si s jeho strelou poradil. Našu prevahu sme už do polčasu nevyužili na strelenie ďalšieho gólu a tak sme do šatne išli s tesným vedením. V druhom polčase pokračovala naša prevaha, hralo sa väčšinou na polovici hostí. Druhý náš gól pridal v 61. minúte Teleky peknou strelou zo šestnástky po prihrávke Kornúca. Potom pekne zakončovali Antonič, Murgáč aj Kornúc, ale ďalší gól z toho nepadol. Ten prišiel v 76. minúte, keď Antonič po presnom Andričíkovom vysunutí pekne vnikol do šestnástky, obišiel obrancu aj brankára a pohodlne zvýšil na 3:0. V závere zápasu mohol opäť skórovať Antonič, ale jeho pokutový kop brankár vyrazil na roh.

6. kolo 12.9.2010  Sejkov - Úbrež 3:2 (2:1),  Góly: Teleky 2

Úbrež:  Mirda - Rast.Serbák - Barilič, Koškovský, Gelatič - Maxim, Beňo (55.Andričík), Ondejka, Kornúc (70.Šuchta) - Antonič (60.Ondila), Teleky

V Sejkove - u ašpiranta na postup, sme nezačali najlepšie, keď sme domácich pustili do dvoch vyložených šancí, ale gól z nich nepadol. Potom sme sa postupne rozohrali aj my a tlak domácich sa premenil na vyrovnanú hru, dokonca s našou miernou prevahou. V 20. minúte využil Teleky chybu v domácej obrane a poslal nás do vedenia. To sme udržali 10 minút, keď súper strelou k pravej žrdi vyrovnal. Asi o 3 minúty sme predviedli najkrajšiu akciu zápasu. Maxim vybojoval loptu, našiel Telekyho, ktorý posunul Antoničovi a ten peknou križnou prihrávkou cez šestnástku našiel nabiehajúceho Kornúca, ktorý zakončil strelou pod brvno. Gól však neplatil, rozhodca na naliehanie domácich odpískal ofsajd. To bol jeden zo zlomových okamihov zápasu, ktorý nás vyviedol z koncentrácie. Domácich sme znovu začali púšťať do akcií a v 44. minúte sme dostali gól do šatne. Druhý polčas herne zaostal za tým prvým a to vinou oboch mužstiev. Sejkov hral zo zabezpečenej obrany už iba na protiútoky a my sme sa cez domácich obrancov nevedali dostať. S pribudajúcimi minútami sme viac otvárali priestor vzadu, čo súper využil a z brejku v 70. minúte zvýšil na 3:1. Posledných 15 minút sa hralo prevažne pred domácou bránkou, ale dokázali sme už iba znížiť na 3:2 peknou strelou Telekyho.

5.kolo 5.9.2010  Úbrež - Nižná Rybnica 2:3 (0:1),  Góly: Ondejka, Teleky z PK,  ŽK: Ondila

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Rast.Serbák, Šuchta - Ondila, Ondejka, Andričík, Kornúc - Antonič (70.Murgáč), Teleky

Zápas začali aktívnejšie hostia a hneď na začiatku sa dostali do väčšej šance, s ktorou si však náš brankár spolu s obrancami poradili. Potom prišli na rad naše šance, ale opäť sme sa trápili v koncovke a gól sme nedokázali streliť ani z tých najvyloženejších. Hostia kontrovali rýchlymi  protiútokmi a poriadne zamestnávali našich obrancov. Po našich nepremenených šanciach prišiel trest a hostia sa po rohovom kope ujali vedenia. Nám sa do prestávky už nepodarilo vyrovnať a tak sme do šatne odchádzali s jednogólovým mankom. Druhý polčas sme začali aktívne a súpera sme zatlačili na jeho polovicu. Odmenou za snahu bol vyrovnávajúci gól Ondejku, keď predtým hlavička Telekyho skončila na brvne. Našu radosť však zakrátko schladil útočník hostí, ktorý strelou do ľavého horného rohu poslal rybničanov opäť do vedenia. V snahe o vyrovnanie sme museli otvoriť našu obranu, čo vyhovovalo aktívne hrajúcim útočníkom hostí. Mali viac priestoru a svojou bojovnosťou a rýchlosťou nám robili poriadne starosti. Ich snaha bola korunovaná tretím gólom po rýchlom protiútoku. Krátko nato sme ešte dokázali znížiť gólom Telekyho z pokutového kopu. V závere stretnutia sa po výkope od brankára dostal k lopte Ondila, ale svoju šancu nepremenil a tak si body odniesol náš súper.

4.kolo 29.8.2010  Baškovce - Úbrež  1:8 (1:2),  Góly: Antonič 3, Ondejka 2, Teleky (z PK), Šuchta, Kornúc,  ŽK: Maxim

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Maxim, Rast.Serbák, Gelatič - Ondila (65.Štefanič), Ondejka, Kornúc, Šuchta - Antonič, Teleky

Úvod zápasu nám nevyšiel podľa našich predstáv a hneď z prvého útoku domácich sme inkasovali po chybe nášho brankára. Domáci po góle ožili, ale postupne sme začali preberať iniciatívu my a začali sa rodiť prvé naše gólové šance. V nich sa ocitli Teleky, Antonič, Šuchta a Ondejka, ale vyrovnanie nepriniesli. To sa nám podarilo až v 26. minúte, keď Teleky našiel pred bránkou Šuchtu a bolo 1:1. Potom sme sa opäť trápili v zakončení, ale v 42. minúte si Teleky vybojoval penaltu a sám ju aj bezpečne premenil. Polčas sme vyhrali 1:2. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívne a už po troch minútach pridal dôležitý 3. gól Ondejka. Tento gól domácich definitívne zložil a na ihrisku bolo už len jedno mužstvo. Loptu sme mali pod kontrolou a peknými kombináciami (hoci aj v dosť vysokej tráve) sme sa dostávali do šancí, ktoré sme na rozdiel od prvého polčasu aj priemieňali. V rozmedzí 52. a 70. minúty strelil Antonič pekné 3 góly a pridal už druhý hetrik v sezóne. Na 1:7 upravil po krížnej strele Kornúc a osemgólovú nádielku zavŕšil svojim 2. gólom v zápase Ondejka.

3.kolo 22.8.2010  Úbrež - Maťovské Vojkovce

Zápas sa neodohral, pretože hostia neprišli. O osude zápasu, prípadne kontumačnom výsledku rozhodne športovo-technická komisia ObFZ Michalovce.

ŠTK rozhodla o kontumačnom výsledku 3:0.

2.kolo 15.8.2010  Klokočov - Úbrež  2:1 (0:0),  Gól: Kornúc,  ŽK: Ondila

Úbrež: Mirda - Rast.Serbák - Barilič, Mižák, Šuchta - Ondila, Beňo (72.Hvižďák), Ondejka, Kornúc - Teleky, Antonič

Po jasnom minulotýždňovom víťazstve nad Lekárovcami, prišla v druhom kole zahanbujúca prehra na ihrisku Klokočova. V prvom polčase sme po úvodnom oťukávaní prebrali iniciatívu my, ale nedokázali sme svoju prevahu zúžitkovať. Dostávali sme sa do šancí, ale naša koncovka bola veľmi nepresná. Hralo sa prevažne na polovici domácich, tí pohrozili niekoľkými protiútokmi, ale mali iba jednu vačšiu šancu, pri ktorej nastrelili brvno. Našich šancí postupne pribúdalo, ale gól sme nedokázali streliť ani z tých najväčších a tak sa prvý polčas skončil remízou 0:0. Náš úmyslel streliť gól čo najskôr v druhom polčase nám nevychádzal a tak sa začali osmeľovať domáci, ktorí vycítili šancu na dobrý výsledok. Svojou bojovnosťou nás prevýšili a po rýchlych protiútokoch nám strelili v 64. a 67. minúte dva góly, ktoré nám ešte viac zviazali nohy. Aj keď sme sa dostali do šance, premeniť ju nevedel nikto z našich hráčov. Antonič a Kornúc mierili do žrde, ostatní len do brankára, obrancov, alebo mimo brány. Gól sme strelili až v poslednej minúte nadstaveného času, keď presne namieril Kornúc.

1.kolo 8.8.2010 Úbrež - Lekárovce  6:1 (2:1), Góly: Antonič 3, Ondejka, Kornúc, Andričík

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák (61.Gelatič), Koškovský - Šuchta (67. Andričík), Beňo, Ondejka (78.Hvižďák, Kornúc - Teleky, Antonič

Prvé kolo súťaže nám určilo súpera z Lekároviec a pravdu povediac, čakali sme ťažší a vyrovnaný zápas. Po úvodných oťukávačkách sme prvý tohtosezónny gól strelili už v 11. minúte, keď loptu po osi Kornúc - Teleky na dvakrát dopravil do siete Antonič. O 10 minút pridal 2. gól Ondejka, keď po Antoničovej akcii pekne preloboval brankára hostí. Potom sa hra prelínala na oboch stranách a keď už sme čakali polčasový hvizd, prišla rýchla akcia hostí po ľavej strane a v 43. minúte sme dostali gól do šatne. Druhý polčas začali snaživejšie hostia s cieľom rýchlo vyrovnať, ale v 55. minúte po prihrávke Telekyho doklepol loptu do brány hostí Kornúc a viedli sme 3:1. To nás ukľudnilo a začali sme mať prevahu, zaujali najmä súboje Antoniča s brankárom hostí, ktorý ho najprv vychytal, ale v 72. minúte si ho Antonič pekne položil na zem a zvýšil na 4:1. Naša prevaha pokračovala, v 84. minúte bol v pokutovom území faulovaný Beňo, ale nariadenú penaltu Teleky nepremenil. Ale hneď po následnom rohovom kope doklepol loptu do siete Andričík a bolo 5:1. V 89. minúte pridal svoj tretí gól Antonič a tak sa zrodilo naše vysoké víťazstvo 6:1.

1993  Serbák René, Úbrež

Prípravný zápas 1.8.2010  Úbrež - Zalužice "B" Hažín  3:3 (1:1)

V poslednom prípravnom zápase sme so súperom z druhej triedy uhrali remízu 3:3. V prvom polčase bol súper lepší a aktívnejší, vypracoval si aj viac šancí, ale do šatní sa išlo za stavu 1:1, keď za nás skóroval Ondejka a Beňova strela skončila na ľavej žrdi. Druhý polčas sa hra vyrovnala, šance sa striedali na oboch stranách. Obe mužstvá mali viac gólových príležitosti, na súperovej bránke opäť zazvonila žrď, dokonca dvakrát po strelách Hvižďáka a Telekyho, ale skórovať sa podarilo až Antoničovi, ktorý nás dvoma gólmi poslal  do vedenia 3:2. To sme stratili tesne pred koncom, keď súper rýchlo vyrovnal.

Hrali sme v zostave: Mirda - D.Maščák - Barilič, Rast.Serbák, Koškovský - Šuchta (55. Kornúc), Ondejka (80. Frič), Beňo, Andričík (15. Hvižďák, 65. Svoboda) - Teleky, Antonič (85. Palenčár).

Prípravný zápas 30.7.2010  Úbrež - Jasenov  3:8 (2:4)

Zápas skončil jasným víťazstvom hostí. Náš súper - mužstvo poskladané z hráčov Jasenova, Koromle a Tibavy - bol po celý zápas aktívnejší, naopak my sme k zápasu pristúpili až príliš vlažne a výsledok hovorí za všetko. Naše góly strelili v prvom polčase Antonič a Rast. Serbák, v druhom skóroval Teleky. Hrali sme v tejto zostave:  Mirda - D.Maščák - Maxim, Rast.Serbák, Hvižďák - Štefanič, Ondejka, Beňo, Čisár - Antonič, Teleky.