.

Futbal - jar 2010

Aktuálnu tabuľku nájdete tu

Bilancia ročníka 2009/2010 futbalovej súťaže 3.A triedy ObFZ MI

Futbalisti TJ Družstevník Úbrež skončili súťaž na 5. mieste s počtom bodov 55, skóre 71:35, priemer strelených gólov na zápas 2,54, inkasovaných 1,25.

Góly:  Ondila 21, Antonič 9, Andričík 6,Teleky 6, Mižák 4, Skyba 4, Kornúc 3, Murgáč 2, Šuchta 2, Pavlulik 2, Beňo 2, Štefanič 2, Ondejka 2, Rasťo Serbák 2, Perduľák 1, Frič 1, Petruška 1, Svoboda 1

Červené karty:  Andričík 1

Žlté karty: Rasťo Serbák 4, Andričík 4, D. Maščák 2, Koškovský 1, Mižák 1, Frič 1, Ondila 1, Ondejka 1, René Serbák 1, Barilič 1, Mirda 1

Odohrané minúty: Počas celej sezóny nastúpilo za naše mužstvo 29 hráčov s týmto počtom odohraných minút: Mirda 2340, Barilič 2340, D. Maščák 2205, Ondila 1813, Rasťo Serbák 1800, Andričík 1677, Beňo 1483, Koškovský 1442, Šuchta 1427, Murgáč 1413, Gelatič 1305, Mižák 1243, Ondejka 938, Kornúc 849, Frič 810, Antonič 695, Skyba 547, L. Maščák 541, Pavlulik 508, Perduľák 450, Teleky 445, Svoboda 332, Hvižďák 254, Štefanič 258, René Serbák 203, Petruška 159, Maxim 90, Savinec 56, Poľak 37

Horný rad: Daniel Hvižďák, René Serbák, Matej Andričík, Ján Ondejka, Martin Koškovský, Stanislav Štefanič, Ľuboš Mirda, Martin Kornúc, Marián Teleky, ved. mužstva Vladimír Serbák,  Dolný rad: Marcel Murgáč, Pavol Gelatič, Ladislav Ondila, Dušan Maščák, Igor Barilič, Marcel Šuchta, Rastislav Serbák, Martin Beňo

27. kolo  13.6.2010  Úbrež - Klokočov  7:3 (4:0),  Góly: Rast. Serbák 2, Ondila 2, Ondejka, Svoboda, Kornúc

Úbrež: Koškovský - D.Maščák - Barilič, Rast. Serbák, Gelatič (46. Svoboda) - Šuchta, Andričík, Ondejka, Murgáč (46. Kornúc) - Štefanič (77. René Serbák), Ondila

Posledný zápas tejto sezóny sme začali dosť pasívne a to že sme hrali s posledným mužstvom v tabuľke nebolo najvprv na ihrisku ani vidieť. Hralo sa prevažne v strede, bez šancí na oboch stranách. Iniciatívu sme začali preberať až v druhej polovici polčasu, keď naše náznaky šancí ostali nevyužité. Až v 31. minúte sme vystupňovali tlak a Rastislav Serbák po peknej prihrávke od Ondejku otvoril skóre. O sedem minút po Murgačovom rohu zvýšli Ondejka hlavou na 2:0 a náš tlak pokračoval. Do prestávky sa ešte dvakrát strelecky presadil Ondila a po pekných kombinačných akciách sme polčas vyhrali 4:0. Po prestriedaní sme druhý polčas začali veľmi zle a nesústredene, čo súper hneď využil a v 47. min. po strele z priameho kopu a následnej dorážky znížil na 4:1. V 54. minúte už bolo 4:2, keď center hostí z ľavej strany skončil po teči Bariliča v našej bránke. Hostí tieto rýchle góly povzbudili a my sme sa nevedeli upokojiť a začať hrať svoju hru. Ukľudnil nás až M. Svoboda, ktorý po rohovom kope hlavičkou prekonal brankára hostí. O niekoľko minút zvýšil na 6:2 Kornúc. V 81. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Rasťo Serbák, keď pekným oblúčikom asi z 25 metrov nachytal hosťujucého brakára a viedli sme 7:2. Minútu pred koncom zahral Barilič vo vlastnej šestnástke rukou a hostia z pokutového kopu znížili na konečných 7:3.

26. kolo  6.6.2010  Stretava - Úbrež 1:3 (0:1),  Góly: Ondila 2, Štefanič,   ŽK: Barilič

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Rastislav Serbák, Gelatič - Šuchta (53. Štefanič), Beňo (20. Murgáč), Ondejka, Andričík - Mižák (77. René Serbák), Ondila

Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán, hralo sa prevažne v strede ihriska. Až postupne sa začali obe mužstvá osmeľovať a dostávať do šancí. Z našej strany to boli nepresné strely Ondejku, potom nemieril presne Mižák a Ondila. V 25. minúte mali veľkú šancu domáci, ale náš brankár gólovú strelu zázračne aj so šťastím vyrazil. Potom sme dvakrát zahrávali priamy kop blízko šestnástky, ale Barilič aj Ondejka minuli bránku. Potom po peknej Andričíkovej akcii minul Murgáč. V 39. minúte získal loptu Gelatič, prihral Ondejkovi, ten vynikajúco poslal loptu do šestnástky Ondilovi a ten sa v takýchto situáciach nezvykne mýliť - 0:1. V závere polčasu ešte domáci poriadne natiahli nášho brankára, ktorý strelu pod brvno vytlačil na roh.
Na začiatku druhého polčasu nás domáci zatlačili pred našu bránku a v 50. minúte vyrovnali na 1:1, keď náš brankár najvprv strelu domácich vyrazil, ale na následnú dorážku už nedočiahol. Potom sa hralo prevažne v strede ihriska a v druhej polovici polčasu sme začali opäť preberať iniciatívu my. V 64. minúte Murgáč zahrával priamy kop, na jeho centrovanú loptu si nabehol Štefanič a krásnym gólom hlavou nás poslal do vedenia. O jedenásť minút potiahol loptu po pravej strane Murgáč, pred bránkou našiel Ondilu a ten zvýšil na 1:3. Domáci sa v závere snažili streliť kontaktný gól, ale proti bol opäť náš brankár, ktorý strelu pod brvno vyrazil na roh. Potom nasledovala séria piatich rohových kopov, ale domáci z nich nič nevyťažili a tak sme sa mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva.

Dohrávka 24. kolo  28.5.2010  Kusín - Úbrež  2:0 (1:0)

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Skyba (28. Štefanič) - Šuchta, Beňo, Ondejka, Murgáč (76. René Serbák) - Teleky, Ondila

Piatkovú dohrávku 24. kola začali aktívnejšie domáci a hneď  v úvode zahrávali niekoľko rohových kopov. Práve štandardné situácie boli zo strany domácich pre nás veľkým nebezpečenstvom. Nám síce na pekne upravenom, ale veľmi nerovnom teréne často odskakovala lopta a nevedeli sme si presne prihrať aj na krátku vzdialenosť. Potom sme ale dokázali ustáliť úvodnú prevahu domácich a hru sme vyrovnali. V 25. minúte sa nám zranil Skyba, ktorý zaskakoval na pravej strane obrany a tak sme museli premiešať zostavu. Domáci to rýchlo využili a po rohovom kope otvorili skóre zápasu. O necelých 5 minút dostal Teleky výbornú prihrávku od Beňa, dokonca aj dostal loptu do siete, ale rozhodca gól neuznal pre údajné postavenie mino hry.
V druhom polčase sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Mali sme územnú prevahu, dostávali sme sa do gólových šancí, ale nedokázali sme ich premeniť. Našu snahu však už v 55. minúte pribrzdil rozhodca Gejguš, ktorý nariadil veľmi prísny pokutový kop a prehrávali sme 2:0. Naša prevaha však pokračovala aj ďalej. O niekoľko minút Ondejka nastrelil žrď a z následnej dorážky netrafil Šuchta. Potom ani strely Ondilu, Ondejku, Telekyho a Šuchtu neboli presné. V tomto zápase nám nebolo dopriate streliť gól. Pred koncom zápasu bol v sľubnej šanci faulovaný v šestnástke Teleky, ale rozhodca to vytiahol asi 2-3 metre do strany a bol to len priamy kop. Ten sme nezahrali presne a tak sme tento zápas prehrali 2:0.

25. kolo  23.5.2010  Úbrež - Bežovce  3:1 (2:0), Góly: Štefanič, Kornúc, Ondejka   ŽK: Andričík

Úbrež:  Mirda - Rast. Serbák - Barilič, Ondejka, Gelatič - Šuchta, Beňo, Andričík, Kornúc - Štefanič (82. René Serbák), Skyba

Za pekného slnečného počasia sa odohral z našej strany zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme začali aktívnejšie a od úvodu sme prebrali priebeh zápasu do naších rúk. Ale paradoxne to boli hostia, ktorí mohli otvoriť skóre. Ondejkov nedôrazný odkop zblokoval hosťujúci útočník a lopta skončila na žrdi našej bránky. Na druhej strane pohrozil Štefanič, Andričík aj Skyba, ale gól nepadol. Asi v 15. minúte sme mali opäť šťastie, keď strela hostí skončila na brvne. V 28. minúte posunul Mirdov výkop Skyba voľnému Štefaničovi a ten tvrdou strelou strelil svoj premiérový gól za "A" mužstvo. Potom hostia pohrozili niekoľkými strelami z diaľky, ale našu bránku neohrozili. Naopak našich šancí pribúdalo, ale chýbalo nám presnejšie zakončenie. V 38. minúte po skrumáži v súperovej šestnástke vystrelil Kornúc a loptu ktorá smerovala mino, si hráč Bežoviec zrazil do vlastnej bránky a bolo 2:0. V závere polčasu ešte pekne vystrelil Šuchta, ale brankár s námahou vyrazil.
Druhý polčas bol z našej strany úplne opačný, ako ten prvý. Vypadla nám najmä hra v zálohe, čo súper využíval na nebezpečné brejky. Naši obrancovia si s nimi ale poradili. V polovici polčasu sa nechal zbytočne vylúčiť hráč hostí, ale presilovka nám skôr uškodila, ako pomohla, pretože súper hral aktívnejšie. Nám viazla kombinácia, málo sme behali, čo hostia využili a v 68. minúte z rýchleho protiútoku znížili na 2:1. Až tento gól nás trošku prebral, našu aktivitu smerom dopredu začali podporovať aj obrancovia Barilič, Serbák aj Ondejka. Opäť nám ale viazlo zakončenie. Do veľkej šance sa dostal Šuchta, ale pred brákou trafil najvprv do brankára a z následnej dorážky do žrde. Potom ostala nevyužitá aj naša séria rohových kopov a ďalšie šance. V 84. minúte rozhodkyňa vylúčila ďalšieho hráča hostí po druhej žltej karte za úmyselnú ruku. To sme využili tesne pred koncom zápasu, keď sa k lopte dostal Ondejka a strelou zo šestástky zvýšil na konečných 3:1.

Zápas 24. kola  Kusín - Úbrež, plánovaný na 16. mája 2010, bol pre nespôsobilý terén (zaplavené ihrisko) preložený na piatok 28. mája 2010 o 17:00 hod. Náhradný termín, dohodnutý medzi klubmi, ešte musí potvrdiť ObFZ Michalovce.

23. kolo  9.5.2010  Úbrež - Blatná Polianka  3:1 (2:1),  Góly: Ondila, Beňo, Pavlulik

Úbrež:  Mirda - D. Maščák - Barilič, Mižák (74. Pavlulik), Koškovský - Šuchta (57. Murgáč), Beňo, Andričík, Kornúc - Ondila, Ondejka

Hneď po úvodnom hvizde rozhodcu sa spustil vytrvalý dážď a opäť sa hralo na ťažkom teréne, čo od začiatku využili lepšie hostia. Začali aktívnejšie, loptu mali viac na svojich kopačkách a hralo sa prevažne na našej polovici. V 10. minúte nebezpečne vystrelil hosťujúci útočník, ale náš brankár s námahou vyrazil na roh. Už o 3 minúty sme prehrávali, keď po skrumáži pred našou bránkou hostia najprv nastrelili brvno, ale z následnej dorážky už skórovali. Až po tomto góle sme začali hrať aj my, ale súperovú bránku sme vážnejšie neohrozili. Strela Šuchtu z diaľky narobila brankárovi hostí trošku problémy, ale nakoniec ju kryl. Naša prvá vážnejšia šanca prišla v 31. minúte a hneď skončila gólom. Ondejka ideálne prihral do behu Ondilovi a ten s prehľadom vyrovnal na 1:1. V 37. minúte bol pred šestnástkou hostí faulovaný Beňo a mali sme výhodu priameho kopu. Loptu si postavil Beňo a ľavačkou po zemi zvýšil na polčasových 2:1.
Druhý polčas sme začali lepšie a bojovnejšie ako ten prvý. Šance sa prelínali na oboch stranách. Najvprv Kornúc vystrelil tesne vedľa, potom sa do peknej šance dostal Beňo, ale nazakončil presne. Potom to ešte skúšal strelecky aktívny Kornúc, ale jeho ďalšie dve strely neskončili v sieti. Hostia hrozili hlavne z protiútokov, ale ani oni sa nedokázali strelecky presadiť. Naša tretia gólová poistka prišla až v 90 minúte, keď gól vypracovali dvaja striedajúci hráči. Murgáč našiel peknou krížnou prihrávkou Pavlulika a ten strelou k žrdi uzavrel na konečných 3:1.

22. kolo  2.5.2010  Lekárovce - Úbrež  3:0 (1:0)

Úbrež:  Mirda - D. Maščák - Koškovský, Rast. Serbák, Gelatič - Kornúc (75. Pavlulik), Beňo, Andričík, Ondejka (60. Mižák) - Ondila, Antonič (65.Šuchta)

S tabuľkovým susedom sme prehrali rozdielom triedy, aj keď podľa priebehu zápasu sme si až takú vysokú prehru nezaslúžili. Domáci sa od úvodu snažili presadiť, ale my sme pozorne bránili a tak sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Do vyloženej šance sa nevedelo dostať ani jedno mužstvo. Až v 34. minúte poslali domáci peknú loptu za našu obranu, kde útočník popod vybiehajucého brankára otvoril skóre a prehrávali sme 1:0. Potom spoza šestnástky vystrelil Beňo, ale lopta letela nad. V závere prvého polčasu sme mohli odpovedať gólom, keď Serbák pekne uvoľnil Ondejku, ale ten v sľubnej šanci namiesto zakončenia volil prihrávku a tú mu domáci brankár vystihol. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom. Dostávali sa viac do šancí a ich snaha bola korunovaná v 57. minúte, keď z pozície ofsajdu dotlačili loptu do našej bránky a rozhodca gól uznal. Po tomto góle sme sa prebrali aj my a zatlačili domácich pred ich bránku. Mali sme viacero šancí. Najprv Kornúc strelou spoza šestnástky tesne minul, potom striedajúci Mižák poriadne natiahol brankára, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Neskôr Ondila po Mižákovej prihrávke netrafil dobre loptu a strely Andričíka a opäť Ondilu neboli dostatočne razantné. Domáci potom pohrozili niekoľkými protiútokmi, ale ani tie neskončili gólom. Asi desať minút pred koncom pekne centroval z ľavej strany Šuchta, na loptu si nabehol Mižák, ale hlavičkoval tesne vedľa. V 84. minúte zahrávali domáci rohový kop a po skrumáži pred našou bránkou strelili svoj tretí gól a potvrdili svoje víťazstvo.

Predohrávka 30. kolo  28.4.2010  Úbrež - Porostov B  7:1 (6:0),  Góly: Ondila 3, Teleky 3, Beňo

Úbrež:  Mirda - D. Maščák - Koškovský (65. Hvižďák), Mižák, Gelatič - Šuchta, Beňo, Ondejka, Murgáč (65. René Serbák) - Ondila, Teleky (35. Savinec)

V druhú "povinnú" futbalovú stredu sa zrodil opačný výsledok, ako pred dvoma týždňami v Pavlovciach. Vtedy sme o šesť gólov prehrali, dnes sme naopak o šesť gólov vyhrali. Hostia nastúpili na zápas aj s posilami z "A" mužstva, ale iba desiati. Už od úvodných minút sme preto prebrali iniciatívu a pustili sa do súpera. V 5 min. sa dostával do šance Mižák, ale v šestnástke bol faulovaný a mali sme možnosť pokutového kopu. Ten s prehľadom premenil Teleky prudkou strelou k ľavej žrdi. V 18. min. sa k lopte dostal Beňo a nádhernou strelou pod brvno zvýšil na 2:0. Už o 4 minúty nám vyšla pekná priamočiara akcia. Mirda poslal dlhý výkop na Ondilu, ten našiel pred bránkou Telekyho a viedli sme 3:0. Potom v priebehu pár minút strelil 2 pekné góly Ondila a v 37. minúte zavŕšil svoj hetrik Teleky. Do šatní sme odchádzali už za stavu 6:0 a víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Druhý polčas sme začali opäť dobre a v 49 minúte strelil svoj tretí gól v zápase aj Ondila. Po tomto góle sme sa až priveľmi uspokojili a hostia pohrozili nebezpečnými protiútokmi, ale naša obrana s brankárom odolávali. V druhej časti polčasu sme už vypustili najmä hru v zálohe, čo súper využil na strelenie aspoň čestného úspechu desať minút pred koncom. Potom sa zápas už iba dohrával a na svoje konto sme si zaslúžene pripísali doteraz najvyššie víťazstvo v jarnej časti.

21. kolo  25.4.2010  Úbrež - Lesné  2:0 (1:0),  Góly: Teleky z PK, Ondila,  ŽK: Rast. Serbák

Úbrež:  Mirda - D. Maščák - Barilič, Rast. Serbák, Koškovský - Kornúc, Beňo, Ondejka, Murgáč (50. Šuchta) - Ondila (85. René Serbák), Teleky (65. Pavlulik)

Úvod zápasu vyšiel jednoznačne lepšie hosťom, ktorí boli prvých 20 minút lepším mužstvom. My sme sa iba hľadali a nemohli sme sa dostať do tempa. Hostia z úvodného tlaku vyťažili päť rohových kopov a dve veľké šance, s ktorými si náš brankár poradil. Až potom sme za začali prebúdzať aj my, ale súperovu bránku sme veľmi neohrozili, naopak, veľa lôpt sme stratili v súbojoch jeden na jedného. Prvá súvislejšia akcia nám vyšla až v 38. minúte, kedy Teleky odvážne vnikol do súperovej šestnástky, kde bol faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Sám faulovaný hráč ho aj premenil a viedli sme 1:0. Ešte do prestávky sa vo výbornej šanci ocitol Murgáč, ale jeho strelu z pravej stravy brankár hostí kryl. Do druhého polčasu sme nastupovali s odhodlaním hrať viac kolektívne a mať loptu viacej pod kontrolou. To sa nám aj podarilo, pretože v druhej časti hry sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Súpera sme do vyloženej šance nepustili, ten nám hrozil najmä z rýchlych protiútokov, ale naša obrana pracovala spoľahlivo. V 69. minúte získal loptu Ondila, dostal sa s ňou až pred bránku a ponad vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. Hostia po tomto góle ešte oblúčikom nastrelili brvno našej bránky, ale na zvrat v zápase im to nestačilo. Asi desať minút pred koncom sme mali šancu svoj náskok ešte zvýšiť, ale Pavlulikov priamy kop brankár hostí s námahou vyrazil a o niekoľko sekúnd jeho dorážka nemala potrebnú razanciu. V závere sme už kontrolovali hru a zápas sme zaslúžene doviedli do víťazného konca.

20. kolo  18.4.2010  Vrbovec - Úbrež  2:5 (0:3),  Góly: Ondila 2, Murgáč, Šuchta, Pavlulik

Úbrež:  Mirda - Rast. Serbák - Barilič, Ondejka, Gelatič - Šuchta, Beňo, Andričík, Kornúc (60.Mižák) - Ondila, Murgáč (65.Pavlulik)

Po niekoľkých zápasoch v blate a daždi sme si konečne mohli zahrať v jarnom počasí na kvalitnom a pekne upravenom ihrisku v Topoľanoch, kde hráva svoje domáce zápasy Vrbovec. Úvod zápasu patril nám, začali sme aktívne. V 4. minúte našiel Andričík Ondilu, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre. Tento gól nás až priveľmi upokojil a prestali sme hrať. Domáci začali preberať iniciatívu a dostali sa do troch šancí, ktoré náš brankár kryl. Namiesto jednoduchej hry sme veľakrát volili až prehnané kombinácie, ktoré viedli k zbytočnej strate lopty. Po hluchej pätnásťminútovke sme sa dostali do šancí aj my, ale Ondila, Kornúc a Šuchta nemierili presne. V 33. minúte získal loptu Murgáč, strelou zo šestnástky zvýšil na 0:2 a ukázal nám, kde je recept na prekonanie súpera. Už o päť minút ho nasledoval Šuchta, ktorý po prihrávke Beňa prudkou strelou upravil na polčasových 0:3.
Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou nedovoliť nám hrať futbal a zbytočnými provokáciami znervózňovali našich hráčov. Pomáhal im v tom aj rozhodca - domáci laik, ktorý nás pre "ofsaidy" takmer ani nechcel pustiť na domácu polovicu. Každý náš stret so súperovým hráčom bol považovaný za faul, nad čím krútili hlavy aj domáci priaznivci. Aj napriek tomu sme v 59. minúte zvýšili na 0:4, keď Mirdov dlhý výkop našiel Ondilu a ten strelil svoj druhý gól v zápase. Potom domáci v priebehu desiatich minút strelili 2 góly a chceli trošku zdramatizovať záver stretnutia. V poslednej minúte poslal Mirda opäť dlhý výkop priamo k Pavlulikovi, ktorý hneď  z prvej prehodil vybiehajúceho brankára a upravil na konečných 2:5.

Predohrávka  29. kolo  14.4.2010  Pavlovce n/U - Úbrež  6:0 (4:0)

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Ondejka, Koškovský - Šuchta, M.Svoboda, Hvižďák, Murgáč - Ondila, René Serbák (75.Poľak)

V upršanú futbalovú stredu nám žreb v predohrávke 29. kola prisúdil lídra tabuľky a momentálne najlepšie mužstvo našej skupiny - Pavlovce. Chlad, dážď a stred pracovného týždňa spôsobili, že hrať prišli iba tí najodolnejší a najochotnejší hráčí - teda prevažne tí starší. Na zápas sme nastúpili iba deviati, až v 5. minúte nás doplnili D.Maščák a M.Svoboda. Snažili sme sa čo najdlhšie odolať tlaku súpera, ktorého dopredu hlasno hnalo početné obecenstvo. Odolali sme iba do 21. minúty, kedy nášho brankára prestrelil útočník z ľavej strany. To bola doslova voda na mlyn domácim, ktorých diváci začali ešte viac povzbudzovať. Súper nás začal prevyšovať po všetkých stránkach. Bol behavejší, rýchlejší, stále viac sebavedomejší a hlavne stále dva kroky pred nami. Len pre zaujímavosť, najstarší hráč Pavloviec mal 24 rokov. Našu jedinú strelu na bráku vyslal Ondejka, no domáci brankár ju s námahou kryl. Do konca polčasu sme inkasovali ešte tri krát a bolo rozhodnuté. Druhý polčas sme sa snažili dohrať so cťou, ale aj v ňom nás súper prevýšil a bol jednoznačne lepší. Hrali sme pod stálym tlakom, z čoho vyplynuli ďalšie dva góly v našej sieti. Aj napriek nepriaznivému výsledku, chcem poďakovať všetkým hráčom, ktorí boli ochotní prísť na "horúcu pavlovskú pôdu" a aj napriek nepriaznivému počasiu bojovali v rámci svojich možností.

19. kolo  11.4.2010  Úbrež - Nižná Rybnica  2:1 (1:1),  Góly: Teleky, Ondila,  ŽK: Ondila, Ondejka, René Serbák

Úbrež:  Mirda - D. Maščák - Barilič, Koškovský, Gelatič - Šuchta, Rast. Serbák, Ondejka (70. Pavlulik), Petruška (70. René Serbák) - Teleky (60. Murgáč), Ondila

Pred dnešným zápasom sme museli urobiť pár zmien v zostave, pretože nám vypadli až traja stabilní hráči zo zálohy - Andričík, Beňo a Kornúc. V premiérovom štarte v našom drese sa predstavil Ján Ondejka, ktorý k nám prišiel na hosťovanie z Koromle, k nemu sa do zálohy posunul Serbák a Petruška. Hralo sa na ťažkom a premočenom teréne. Od úvodu sme mali viac z hry, ale väčšinu akcií sme ťahali cez stred ihriska, kde sa terén stále zhoršoval a v blate uviazlo viacero našich akcií. Hostia sa spoliehali na nebezpečné protiútoky, v prvom polčase sa dostali do dvoch šancí, ale bez úspešnej koncovky. My sme ohrozili súperovu bránku viackrát, za zmienku stojí šanca Ondilu, ktorý zblízka pálil iba do brankára. Potom z našej polovice unikol Petruška, ale svoje pekné sólo, skoro cez celé ihrisko, nezakončil razantne. V 37. minúte Koškovský vystrelil na bránu, lopta brankárovi vypadla z rúk k Ondejkovi, ten ju pekne posunul Telekymu a viedli sme 1:0. Hostia však už o päť minút vyrovnali strelou k ľavej žrdi.
V druhom polčase to bol doslova boj v blate, ktoré nám bránilo dostať loptu na naše kopačky a ukľudniť hru. V 60. min prišiel na ihrisko Murgáč a už onedlho išiel z pravej strany sám na brankára, ale trafil iba bočnú sieť. Neskôr po naších rohoch hlavičky Serbáka a Maščáka leteli tesne nad. Potom sa do veľkej šance dostával Ondila, ktorého zo zadu stiahol obranca, za čo videl červenú kartu. Toto vylúčenie pomohlo skôr hosťom, ktorý začali hrať viac aktívne, akoby ani nehrali o jedného menej. Po prestriedaní sme začali hrať na troch útočníkov, aby sme vystupňovali tlak a strelili víťazný gól. To sa nám podarilo 9 minút pred koncom, keď  René Serbák poslal do šance Ondilu a ten s prehľadom upravil na konečných 2:1.

18. kolo  4.4.2010  Jastrabie - Úbrež  1:0 (1:0),  ŽK: Andričík,  ČK: Andričík

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Rasťo Serbák, Koškovský - Šuchta (55. Murgáč), Beňo, Andričík, Kornúc (70. René Serbák) - Antonič, Ondila (80. Poľak)

V Jastrabí nás na Veľkonočnú nedeľu neprivítali najvľúdnejšie, už od začiatku na našich hráčov smerovali nemiestne pokriky od domácich priaznivcov. Ale aj na ihrisku to nebolo lepšie. Už na začiatku to pocítil Beňo, ktorého poriadne prebrúsil Farkaš. Následná nemiestna strkanica do Rasťa Serbáka rozhodcu nevyviedla z miery, skôr naopak povzbudila domácich k agresivite. Ale vráťme sa k samotnej hre. Tá prítomných divákov veľmi neoslnila. Úvod patril domácim, ktorý v 15. minúte po krížnej prihrávke cez našu šestnástku strelili jediný gól zápasu. Potom sme sa konečne osmelili aj my, ale chýbalo nám presnejšie zakončenie. Najvprv  Antonič nedočiahol na prihrávku od Sebáka a potom si Ondila po Kornúcovom centri pekne nabehol na loptu, ale poslal ju nad. Od 41. minúty sme hrali už bez vylúčeného Andričíka, ktorého po dvoch fauloch poslal rozhodca nekompromisne von z hry. Predtým si ale nevšimol dve úmyselné ruky naďalej provokujúceho Farkaša. Celý druhý polčas sme oslabení a proti vetru úspešne vzdorovali domácim, ktorých sme ani nepustili do šance. Naopak, mali sme ich viac my. Serbákova strela po nepriamom kope išla vedľa a asi 15 minút pred koncom Ondila po strele z otočky trafil iba žrď. Na záverečnú snahu vyrovnať sme už nemali dostatok síl a tak body ostali v Jastrabí, aj keď aspoň ten jeden by sme si zaslúžili.

17. kolo  28.3.2010  Úbrež - Baškovce  2:1 (2:0),  Góly: Ondila 2

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Rasťo Serbák, Gelatič - Šuchta (60. Pavlulik), Beňo, Andričík, Kornúc (70. Murgáč) - Teleky (78. René Serbák), Ondila

Už úvodné minúty naznačili, že na ťažkom a mokrom teréne to bude z oboch strán bojovný zápas. Hostia sa od úvodu pokúsili prekvapiť našu obranu rýchlymi brejkmi, ale ustáli sme to. Asi po desiatich minútach sme začali preberať iniciatívu my, z čoho vznikli gólové šance Ondilu, Telekyho, Andričíka či Kornúca, ale gól z nich nepadol. Skúšal to aj Barilič z priameho kopu, ale tesne minul súperovu bránku. Ten prišiel až po pol hodine hry, keď Andričík skoro na polovici ihriska získal loptu a pekným sólom ju doviedol až k súperovej bránke, kde ju Ondlla dotlačil do brány a viedli sme 1:0. V 37. minúte sme videli peknú individuálnu akciu Rasťa Serbáka, ktorý našiel Ondilu, ten sa pomedzi troch obrancov pekne uvoľnil a strelou po zemi zvýšil na 2:0. Hneď na to mal šancu Kornúc, ale tesne minul. V druhom polčase začali lepšie hostia, ale pri ich šanci lopta minula našu bránku. Potom sme znovu prebrali iniciatívu a vytvorili si veľa sľubných šanci, ale gól sme nedokázali streliť. Ten si pýtala najmä šanca Telekyho, ktorý išiel sám na brankára, ale v poslednej chvíli mu lopta odskočila a nezakončil presne. Zaujal aj priamy kop Pavlulíka, ale pekne zatočená strela išla tesne vedľa. Od 78. minúty absolvoval svoju premiéru za A mužstvo aj 16-ročný René Serbák, ktorý sa hneď svojím prvým dotykom s loptou prezentoval peknou tvrdou strelou, ktorú brankár len so šťastím a námahou vyrazil na roh. Tri minúty pred koncom skórovali aj hostia a gólom Copka upravili na konečných 2:1.

16. kolo  21.3.2010  M. Vojkovce - Úbrež  1:4 (0:2),  Góly: Teleky, Andričík, Ondila, Antonič,  ŽK: Frič

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Frič, Gelatič - Teleky, Beňo, Andričík, Ondila - M.Svoboda, Antonič

Prvý zápas jarnej časti súťaže sme na mokrom a neupravenom ihrisku v Mať. Vojkovciach začali veľmi dobre. Už v 2. minúte Beňo ideálne prihral do behu Telekymu a ten strelou k pravej žrdi otvoril skóre. O necelých 5 minút po úvodnom góle vysunul M. Svoboda Andričíka a ten nekompromisne zvýšil na 0:2. Domácich tento úvod zaskočil a nevedeli nájsť spôsob ako odpovedať. V prvom polčase ohrozovali našu bránku iba sporadicky a do vážnejšej šance sa nedostali. Naopak pridať ďalšie góly sme mohli my, ale šance Telekyho, Ondilu, Beňa a Antoniča ostali nevyužité. Druhý polčas začal snahou domácich zatlačiť nás pred našu bránku, ale ich nádeje už po desiatich minútach schladil Ondila, ktorý po prihrávke Beňa prestrelil domáceho brankára a pomedzi jeho nohy zvýšil na 0:3. V 60. minúte ponúkol Beňo už tretiu gólovú prihrávku, tentoraz Antoničovi a ten s prehľadom popod vybiehajúceho brankára poslal loptu do brány - 0:4. Potom domáci hráč strelou k ľavej žrdi natiahol nášho brankára, ale ten si s jeho pokusom poradil. Neskôr sme hrali asi 10 minút bez otraseného Gelatiča ale túto "presilovku" domáci nedokázali využiť. Napokon im snaha o strelenie aspoň čestného úspechu vyšla 9 minút pred koncom, keď nie silná strela domáceho hráča prešla na prekvapenie všetkých popod nášho brankára až do siete. V závere sme sme už držali loptu na svojich kopačkách a zaslúžene sme tento zápas vyhrali.