Fotogaléria:

.

Anketa:

.

Materská škola

Od roku 1948 existuje v Úbreži nepretržite aj Materská škola. Deti predškolského veku sa učili v rôznych priestoroch, od roku 1974 v novopostavenej budove MŠ na mieste niekdajšej rímskokatolíckej ľudovej školy. V roku 2001 bola hygienikom pozastavená prevádzka budovy MŠ pre nevyhovujúcu vodu v studni. Materská škola bola dočasne presťahovaná do bývalých dielni základnej školy, do pôvodných priestorov sa vrátila v roku 2004.    

 

 

 

 

 

V súčasnosti je riaditeľkou materskej školy Jarmila Antoničová. Materská škola sa podieľa na kultúrnych programoch v obci v rámci rôznych osláv, ako je Deň matiek, Majáles, Rozlúčku s budúcimi prvákmi, Mesiac úcty k starším, Posedenie pod vianočným stromčekom, Karneval.

 

 

 

 

 

 

 

Koncom roku 2009 pani riaditeľka Antoničová zakúpila do materskej školy nové zariadenie z príspevku štátu pre deti, ktoré sú pred nástupom do školy. Konkrétne bol zakúpený veľký koberec pod celú triedu, malý koberec na hranie, 2 skrinky na hračky a malá sedacia súprava. Z príspevkov rodičov, ktorí platia poplatky za škôlku, boli dokúpené nové hračky ako bábiky, hračkárska sada náradia atď.

 

 

 

 

 

 

 

V piatok 5. februára 2010 sa konal v Materskej škole v Úbreži tradičný karneval. V pekne a slávnostne vyzdobenej triede sa deti vyšantili, zatancovali si, zahrali pekné hry a najmä si pochutnali na sladkostiach, ktoré vyhrali v rôznych súťažiach. Pani riaditeľku Antoničovú, aj prítomných rodičov určite potešili jagajúce očka detí, pre ktoré bol dnešný deň nezabudnuteľným zažitkom.

 

 

 

 

 

 

 

V nedeľu 2. mája 2010 sa detičky z materskej školy svojím vystúpením podieľali na programe majálesu v telocvični.

 

 

 

 

 

 

 

Osláv Dňa matiek sa naši škôlkári zúčastnili v roku 2010 dvakrát, najprv na školskej oslave v telocvični 14. mája, potom na obecných oslavách, organizovaných obecným úradom a Jednotou dôchodcov v kultúrnom dome 30. mája.

 

 

 

 

 

 

 

V nedeľu 7. novembra 2010 deti z materskej školy svojimi básničkami, pesničkami a tancom spríjemnili sviatočné chvíle babkám a dedkom pri oslavách Mesiaca úcty k starším v kultúrnom dome v Úbreži.


 

 

 

 

 

 

O rok neskôr, 19. novembra 2011, detičky pod vedením svojich učiteliek opäť pozdravili našich seniorov pri príležitosti mesiaca úcty k starším.

 

 

 

 

 

 

 

Deti z materskej školy účinkujú počas osláv Mesiaca úcty k starším každoročne. Veľmi pekné vystúpenie absolvovali aj 15. októbra 2015.


Prehľad noviniek:

.

VYHĽADÁVANIE

.

Počasie na Slovensku

.

Kurzový lístok
.