.

Futbal - jeseň 2009

Aktuálnu tabuľku nájdete tu.

Bilancia jesennej časti súťažného ročníka 2009/2010:

Futbalisti TJ Družstevník Úbrež skončili jesennú časť súťaže 3. A triedy ObFZ Michalovce na 4. mieste s počtom bodov 25 a skóre 33:11, spolu s futbalistami z Lesného inkasovali najmenej gólov.

Góly
: Antonič 8, Ondila 6, Andričík 5, Mižák 4, Skyba 4, Murgač, Petruška, Frič, Perduľák, Kornúc a Šuchta po 1.

Žlté karty
: Serbák 3, Andričík 2, D.Maščák 2, Mirda, Mižák a Koškovský po 1.

Odohrané minúty
: Barilič 1260, Mirda 1170, D.Maščák 1125, Serbák 990, Andričík 867, Murgáč 853, Mižák 852, Koškovský 748, Frič 720, Ondila 660, Beňo 564, L.Maščák 541, Gelatič 540, Šuchta 509, Antonič 451, Perduľák 450, Skyba 430, Pavlulik 371, Kornúc 263, Hvižďák 178, Svoboda 107, Petruška 90, Maxim 90, Teleky 31.

13. kolo  31.10.2009  Klokočov - Úbrež  0:6 (0:3) Góly: Antonič 3, Murgač, Ondila, Andričík

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák,Gelatič - Šuchta (60.Pavlulik), Andričík, Perduľák, Murgáč - Antonič, Ondila

V záverečnom kole jesennej časti nám žreb prisúdil súpera z chvosta tabuľky a tak to aj na ihrisku vyzeralo. Od úvodných minút sme mali prevahu. Peknou kombinačnou hrou sme sa dostávali do šancí a po úvodnom zastreľovaní sme si v 15. min. otvorili strelecký účet. Perduľák s prehľadom našiel pred bránkou nabiehajúceho Antoniča a ten nezávahal - 0:1. Potom mali ojedinelú šancu aj domáci, ale náš brankár nebezpečnú strelu kryl. V 26. min. centroval Serbák, na loptu si nabehol Murgáč a prudkou strelou zvýšil na 0:2. Ešte do polčasu zvýšil skóre Andričík, ktorý peknou strelou nedal brankárovi šancu. V druhom polčase sme pokračovali v jednom z najlepších tohtosezónnych výkonov a hneď v úvode strelil gól Antonič. O chvíľu po peknej kombinácii dal náš piaty gól Ondila. Asi 20 min. pred koncom domáci útočník nepríjemne tvrdo atakoval nášho brankára, ktorý ostal otrasený na zemi a nejaký čas sa nehralo. Na túto nepríjemnú udalosť športovo reagoval Antonič, ktorý strelou popod vybiehajúceho brankára zavŕšil svoj hatrick a upravil na konečných 0:6. Domáci sa ešte pred koncom usilovali streliť aspoň čestný úspech, ale naša obrana s brankárom boli proti a potvrdili, že sme počas jesennej časti mali najlepšiu obranu v súťaži, o čom svedčí iba 11 inkasovaných gólov z 15 zápasov.

12. kolo  24.10.2009  Úbrež - Stretava 1:1 (0:1)  Gól: Mižák  ŽK: Serbák.

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Gelatič - Hvižďák (46. Perduľák), Beňo, Andričík, Koškovský (74. Šuchta) - Mižák, Kornúc

Na posledný domáci zápas v jesennej časti sme nastúpili iba desiati, až v 15. min. nás doplnil Gelatič. Napriek tomu sme si od úvodných minút vytvorili prevahu, ale naše šance sme nedokázali využiť. Tým sme asi urazili šťastenu, lebo v 30. minúte súper po ojedinelej akcii skóroval, keď nášho zle vybiehajúceho brankára prehodil útočník Stretavy. O dve minúty sme dostali možnosť vyrovnať z pokutového kopu, ale Serbák trafil iba do brankára a naše strelecke trápenie pokračovalo. Do prestávky sme aj napriek šanciam nedokázali dať gól a tak sme polčas prehrali 0:1. V druhom polčase náš útok posilnil Perduľák. Opäť sme hostí zatlačili na ich polovicu, mali sme veľa šancí, ale gól sme dať nemohli. V priebehu 5 minút Mižák najvprv tesne minul, potom trafil žrď hlavou a hneď na to aj jeho strela skončila iba na žrdi. Hostia sa potom dostali do troch nebezpečných protiútokov. Z jedného znich mohli zvýšiť už na 0:2, ale loptu zastavila naša ľavá žrď. V 79. min. sme sa konečne dočkali aj my. Kornúcova strela sa odrazila od brvna k Mižákovi, ktorý ju pohotovo dopravil do siete a vyrovnal na konečných 1:1.

10. kolo  10.10.2009  Bežovce - Úbrež  0:3 (0:1)  Góly: Mižák 2, Petruška  ŽK: Mirda

Úbrež: Mirda - Serbák - Barilič, Koškovský, Gelatič - Petruška, Beňo, Perduľák, Murgáč - Mižák, L.Maščák (29. M.Svoboda)

Aj pred dnešným zápasom sme mali problémi so zostavou. Nastúpiť musel aj ešte nie celkom doliečený L.Maščák a po dlhom čase sa do zostavy vrátil Petruška, ktorý pracuje v zahraničí. Už sa pomaly stáva pravidlom, že čím horšie sa schádzame, tým lepší výsledok uhráme. Platilo to aj dnes. Začali sme lepšie ako domáci a v prvých šanciach zápasu sa ocitli Mižák a Perduľák, ale skóre sa nemenilo. Asi v 15 min.sme domácich skoro dostali na koňa, keď Perduľák po nedorozumení s Mirdom hlavičkoval do vlastnej žrde. To bola jediná vážna šanca domácich. V 25.min. sa znovu zranil L.Maščák a musel striedať. Hneď na to centroval z pravej strany Beňo a Mižák pohotovo hlavou vsietil úvodný gól. Do polčasu sme súperovi nedovolili ohroziť našu bránu a tak sme do šatní išli s tesným vedením. Po prestávke začali domáci tlakom, ale naša obrana ho ustála. V 66.minúte Svoboda nádherne uvoľnil Mižáka, ktorý svoje sólo skoro z polovice ihriska pekne zakončil a bolo 0:2. Domáci znervózneli a ich pokus o kontaktný gól sme bojovnosťou ustáli. V 89.min. Perduľák poslal loptu spoza obrancov do behu Petruškovi, ten obišiel aj brankára a do prázdnej bránky spečatil naše víťazstvo - 0:3.

V sobotu 3.10.2009 sa v našom klube uskutočnil jeden významný prestup. Náš spoluhráč Martin Kornúc prestúpil do "stavu manželského." Jeho vyvolenou sa stala Janka Marcinová, ktorá nás (a hlavne Martina) občas prišla podporiť pri našich domácich zápasoch. V mene spoluhráčov a funkcionárov nášho mužstva im želáme všetko najlepšie, veľa zdravia, lásky a rodinnej pohody. Veríme, že nás čoskoro potešia malým futbalistom, alebo fanúšičkou :-)) Martin, Janka, držíme vám palce !!!

9. kolo  4.10.2009  ÚBREŽ - KUSÍN  0:0

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Gelatič - Frič, Beňo (70. Hvižďák), Andričík, Murgáč - Ondila, Mižák (60.Teleky)

Po minulotýždňovom prekvapivom víťazstve sme chceli uspieť aj v tomto zápase a potvrdiť tak získané 3 body z vonku. Začali sme však menej aktívne a len ťažko sme sa rozbiehali. Súperovú bránu sme ohrozili asi až po dvadsiatich minútach, keď po peknej kombinácii s Ondilom vystrelil Frič, ale brankár jeho strelu zneškodnil. Potom sa sám pred brankárom ocitol Mižák, ale našu najväčšiu šancu v zápase nepremenil. Po prestávke sme si naoko vytvorili územnú prevahu, loptu sme mali viac na kopačkách, ale bránu hostí sme nevedeli ohroziť. Naopak súper sa dostával do nebezpečných protiútokov a niekoľko krát ohrozil našu bránu. V záverečnom tlaku nám už na kopačkách chýbal potrebný pokoj a tak sme so slabším súperom uhrali doma iba bezgólovú remízu.

8. kolo  27.9.2009  BLATNÁ POLIANKA - ÚBREŽ  0:4 (0:1)  Góly: Ondila, Frič, Antonič, Mižák  ŽK: Serbák

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Perduľák - Ondila, Mižák, Frič, Murgáč - M.Svoboda (46. Koškovský), Antonič

Ešte necelú hodinu pred stretnutím to vyzeralo, že na zápas nastúpime iba deviati, ale vďaka obetavosti D.Maščáka (ktorý nastúpil so zranením) a ochote M.Svobodu sme hrali jedenásti. V zostave nám chýbalo viacero hráčov zo základu a niektorí hráči museli hrať na pre nich nezvyčajných postoch (napr. Mižák v strede zálohy). Domáci začali zápas veľmi aktívne a prvých 20 minút patrilo im. Vytvorili si územnú prevahu, ale do gólovej šance sa nedostali. Potom sme sa osmelili aj my a v 27. minúte sa lopta odrazila k Ondilovi, ktorý prudkou strelou z otočky prekvapil domáceho brankára a vyhrávali sme 0:1. Domácich tento gól poriadne zaskočil, ich hra bola rozháraná. Hneď na to sme mohli pridať druhý gól, ale Mižák v sľubnej šanci nedal. V druhom polčase nás posilnil Koškovský a tak sme mohli prestriedať a trošku pozmeniť zostavu. Tento ťah nám vyšiel, pretože hneď v 47. minúte sa k lopte dostal Frič a peknou strelou k žrdi zvýšil na 0:2. Bol to jeho premierový gól za "A" mužstvo. V 67. minúte nachytal Antonič domáceho brankára "na hruškách" asi z tridsiatich metrov ho pekne preloboval a viedli sme 0:3. Domáci mali v druhom polčase dve vyložené šance, ale nepremenili ich. Prekvapivý, ale bojovnosťou zaslúžený výsledok prikrášlil ešte v 89. minúte Mižák, ktorý zblízka na dvakrát prekonal domáceho gólmana a bolo 0:4. Za nášho najlepšieho hráča bol rozhodcom a delegátom stretnutia určený R. Serbák.

7. kolo  20.9.2009  ÚBREŽ - LEKÁROVCE  1:0 (1:0)  Gól: Antonič

ÚBREŽ: Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Koškovský - Frič, Beňo, Andričík, Murgáč (80.Hvižďák) - Mižák (60.Pavlulik), Antonič.

Zápas začali lepšie hostia z Lekároviec. Hneď v úvode mali dve šance, ale gól z nich nepadol. Potom sa postupne osmelili aj naši hráči a postupne sme začali preberať iniciatívu. Od polovice polčasu sme hostí pritlačili pred ich bránu a vypracovali sme si viaceré sľubné šance, ale bez úspešnej koncovky. Naša prevaha vyvrcholila v 44. minúte, keď sa šikovne uvoľnil Frič, poslal loptu do šestnástky, kde si na ňu nabehol Antonič a prudkou strelou otvoril skóre. V druhom polčase sme mohli svoj náskok zvýšiť, najmä strelecký aktívny Frič si zaslúžil dať gól, ale jeho strely išli tesne vedľa, alebo mu ich zneškodnil brankár hostí. V závere sme náš tesný náskok ubránili a tak sme sa mohli tešiť zo zasĺuženého víťazstva.

Predohrávané 15. kolo  15.9.2009  POROSTOV "B" - ÚBREŽ  3:0 (1:0)  ŽK:  Andričík

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Koškovský - Šuchta (65.Hvižďák), Frič, Andričík, Murgáč - Skyba (30. Pavlulik), Antonič (46.Beňo)

Sviatočné predohrávané kolo sa vôbec neskončilo podľa našich predstáv. Bojovnosť a nasadenie sme pravdepodobne zabudli v Lesnom a tak sa zrodil tento nečakaný výsledok. Prvých 15 minút zápasu to vyzeralo, že v Porostove môžeme pomýšľať na bodový zisk. Dostali sme sa do pár šancí, ale chýbalo presné zakončenie. Potom sme absolútne svojou hrou sklamali. Hlavy spustené dole, bez náznaku a ochoty zabojovať. Kazili sme prihrávky, zbytočne strácali lopty a keď sa nám v polovici polčasu zranil Skyba, tak sme ani poriadne nedokázali ohroziť súperovú bránku. Domáci to využili a aj keď sa veľa nenatrápili, dokázali steliť prvý gól. To nám ešte viac uškodilo. Naša hra nemala myšlienku. Po prestriedaní sme do druhého polčasu išli zvrátiť nepriaznivý stav, ale opäť sa nám nedarilo. V posledných minútach nám súper strelil ešte dva góly po našich chybách a upravil na konečných 3:0. Za nášho najlepšieho hráča bol určený Igor Barilič.

6. kolo  13.9.2009  LESNÉ -ÚBREŽ  2:2 (2:1)   Góly: Perduľák, Andričík   ŽK:  Mižák

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Gelatič - Koškovský, L.Maščák (64. Šuchta), Frič, Andričík - Perduľák, Ondila (46. Murgáč)

V Lesnom - u ašpiranta na postup,sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom na nás domáci doslova vybehli, ale bohužiaľ, nie iba futbalovými zbraňami. Ich tvrdosť bola niekedy ozaj prehnaná, čo im zo začiatku toleroval aj rozhodca. Domáci dohrávali súboje až príliš precízne a nejeden kopanec naši inkasovali aj po odohratí lopty. V 8. minúte zahrávalo Lesné priamy kop tesne pred šestnástkou, lopta sa odrazila od múra a po zaváhaní nášho brankára ju útočník poslal do siete. Naša odpoveď však prišla rýchlo, už o dve minúty vnikol odvážne do súperovej šestnástky Perduľák a prudkou strelou vyrovnal. Po tomto góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú, šance sa zrodili na oboch stanách, ale bez gólového efektu. V 31. minúte domáci opäť zahrávali priamy kop, lopta sa znovu odrazila od múra a od nášho hráča k voľnému útočníkovi, ktorý pohodlne skóroval. V druhom polčase dominovalo na ihrisku len naše mužstvo. Domáci sa ani nedostali do šance a našu bránku ohrozili len sporadicky. Rozhodca začal ich tvrdú hru krotiť žltými kartami a oni sa zamerali už len na bránenie výsledku. V 60. minúte prvýkrát pohrozil z priameho kopu mladý Miro Frič, ale brankár jeho pokus bravúrne vyrazil. Potom sme to viackrát skúšali strelami spoza šestnástky, ale gól z toho nepadol. Asi o desať minút si loptu na priamy kop postavil opäť Frič, ale jeho tvrdá strela skončila iba na žrdi domácej brány. V závere stretnutia sa náš tlak postupne zvyšoval a snaha o vyrovnanie rástla. Zaujímavá bola konverzácia domácich fanúšikov za našou bránkou: "Šak to našo nehrajú nič" na čo mu ten druhý odpovedal: "Bo jim ubrežčane nič nedovoľa." V 81. minúte sme sa dočkali. Perduľák zabojoval, získal loptu, posunul ju Andričíkovi, ktorý krásnou strelou k žrdi vyrovnal. V závere sme mohli domácim uchmatnúť tri body, keď Frič pekne vystrelil zo šestnástky, ale jeho strela išla tesne nad. Rozhodca Moroz určil ako nášho najlepšieho hráča Mateja Andričíka.

5. kolo  6.8.2009  ÚBREŽ - VRBOVEC  9:0 (3:0)   Góly: Ondila 4, Antonič 3, Andričík 2   ŽK:  Andričík, D.Maščák
Úbrež: Mirda - D.Maščák (46.Antonič) - Barilič, Mižák (60.Hvižďák), Šuchta - Andričík, L.Maščák, Frič, Murgáč - Skyba (55. Pavlulik), Ondila

Tento zápas sa dá zaradiť do kategórie ľahkých tréningových. Hostia nastúpili na úvodných pár minút iba desiati, čo naši hneď v prvej minúte využili a Andričík hlavou otvoril skóre. V 11. min. zvýšil Ondila na 2:0 a až po tomto góle doplnili hostia chýbajúceho hráča. To im už ale nepomohlo, pretože sme od začiatku držali opraty zápasu v našich rukách a vekovo pomerne prestárle mužstvo hostí sme k ničomu nepustili. S pribúdajúcimi minútami sa hralo iba na polovičke hostí a okrem gólov pribúdalo aj kopec našich nepremenených šancí. Aj v druhom polčase bol cieľ hostí jednoznačný a to dostať čo najmenej gólov. Zaujímavosťou zápasu bolo, že všetky naše góly strelili traja hráči Ondila, Antonič a Andričík, ktorí pochádzajú z neďalekých Fekišoviec. Diváci sa v závere zápasu dožadovali "magickej desiatky", ale okrúhly desiaty gól sa nám aj napriek vyloženým šanciam nepodarilo streliť. Za najlepšieho hráča zápasu bol rozhodcom stretnutia určený strelec 4 gólov Laco Ondila.

Predohrávané 14. kolo 1.9.2009  ÚBREŽ - PAVLOVCE  3:0 (1:0)  Góly: Andričík, Skyba, Kornúc

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák,Koškovský - Šuchta (60. Pavlulik), L.Maščák, Andričík, Murgáč (55. Kornúc) - Ondila, Skyba (78. Antonič)

Predohrávku 14.kola s ťažkým súperom z Pavloviec sme začali miernou prevahou, v ktorej sme si za úvodných 10 minút vypracovali tri vyložené šance, z ktorých dvakrát Murgáč a po ňom ani L.Maščák neskórovali. Hostia sa snažili presadiť sa rýchlymi protiútokmi, ale naša obrana dnes stála pevne na svojich nohách a všetky nebezpečné akcie hostí vyriešila. V 20. minúte sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Andričík a pohotovou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Potom sme mali loptu už častejšie na kopačkách a peknými futbalovými akciami sme si vypracovali aj ďalšie gólové šance, no mali sme smolu v zakončení. Hostia pred koncom polčasu pohrozili nebezpečnou strelou spoza šestnástky, ktorá letela tesne ponad našu bránku. V druhom polčase sme začali opäť aktívne. V 55. minúte si center do súperovej šestnástky pekne na hrudi spracoval Skyba a nekompromisnou strelou nedal brankárovi šancu a zvýšil na 2:0. Hostia mali veľkú šancu znížiť asi 15 minút pred koncom, ale pekná strela skončila iba na brvne našej brány. V 80. minúte sa k odrazenej lopte v súperovej šestnástke dostal Kornúc a z uhla prestrelil brankára hostí. Viedli sme úplne zaslúžene 3:0. V závere stretnutia sme už umne kontrolovali hru. Lopta bola viac na našich kopačkách a hosťom sme nedovolili streliť ani čestný úspech. Dnes bolo aj rozhodcovi s delegátom ťažké určiť najlepšieho hráča a tak by som vyzdvihol všetkých, čo boli na ihrisku a odviedli bojovný výkon a zaslúžili sa o cenné 3 body.

4. kolo  30.8.2009  NIŽNÁ RYBNICA - ÚBREŽ  1:1 (0:1) Góly: Šuchta   ŽK: Koškovský, D. Maščák, Serbák

Úbrež: Mirda - D. Maščák - Barilič, Mižák, Koškovský - Andričík (62.Murgáč), Frič, L.Maščák, Serbák - Ondila (80.Hvižďák), Šuchta (55. Antonič)

V tomto zápase sme na rozdiel od predchádzajúcich začali aktívnejšie ako súper, o čom svedčia aj tri naše rohové kopy za prvých šesť minút. Z nich dvakrát hlavičkoval Frič do priestoru bránky, ale gól nepadol. Po ďalšom rohu zahral domáci obranca rukou v šestnástke, rozhodca aj ruku odpískal,ale na prekvapenie všetkých dal loptu domácim. V 20. minúte tvrdo vystrelil z priameho kopu Frič, brankárovi lopta vypadla a Šuchta ju pohotovo poslal do siete - 0:1. Asi o päť minút centroval loptu do šestnástky opäť Frič, na ktorú si ideálne nabehol Šuchta a strelil náš druhý gól, ktorý ale neplatil pre údajne postavenie mimo hry. Ďalšie zaváhanie rozhodcu Olajoša prišlo v 30. minúte, keď sa Serbák dostal do šestnástky domácich, kde bol faulovaný, ale rozhodca odpískal iba priamy kop. Loptu si postavil Barilič, no bránku minul. Zvláštne verdikty rozhodcu nás trošku znervóznili, ale domácich sme do vážnej šance nepustili a tak sme po prvom polčase viedli 0:1. Druhý polčas niesol obraz prvého. Lopta bola viac na našich kopačkách, len sa opäť potvrdila slabosť z posledných zápasov a to zakončenie. Vypracovali sme si šance na poistenie výsledku, ale ostali nepremenené. A tak zákonite prišiel trest. Loptu, ktorá smerovala medzi troch našich obrancov si prebral domáci útočník a popod vybiehajúceho brankára vyrovnal na 1:1. V závere sa už nikomu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak sa body delili. Vzhľadom na priebeh zápasu sme si ale vysnívané 3 body zaslúžili my.

3. kolo  23.8.2009  ÚBREŽ - JASTRABIE  0:3 (0:2)

Úbrež:  Koškovský - D.Maščák - Barilič, Mižák (46. Andričík)), Gelatič - L.Maščák, Perduľák (46. Ondila), Frič, Serbák - Pavlulik (44. Kornúc), Skyba

Zápas sme prehrali slabým nasadením v 1. polčase. Brankár Koškovský bol veľmi neistý, citeľne chýbal Ľuboš Mirda. Vypracovali sme si jednu šancu, aj tú nám zmaril rozhodca, pretože po faule na nášho hráča nenechal výhodu (po odpískaní faulu lopta skončila v bránke súpera, gól samozrejme neplatil). V druhom polčase sa hra našich čiastočne zlepšila. Najväčšiu šancu sme mali pri trestnom kope Igora Bariliča, jeho strelu pod brvno brankár súpera bravúrne vyrazil. Za najlepšieho hráča našich bol označený 16-ročný Miro Frič.

2. kolo 16.8.2009  BAŠKOVCE - ÚBREŽ  1:0 (0:0)

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Mižák, Maxim - Šuchta (50. Ondila), Beňo, Serbák, Murgáč (58.Hvižďák) - Pavlulik (70. Antonič), Skyba

Zápas v Baškovciach za úmornej horúčavy začali lepšie domáci. Hneď v úvode si vypracovali niekoľko šancí, ale chýbala im presná koncovka. V 15 minúte sme mali veľké šťastie, keď tvrdá strela domáceho útočníka opečiatkovala našu ľavú žrď. Potom domáci so svojím tlakom ochabli a hru sme začali preberať my. Po priamom kope Pavlulíka loptu hlavou pridvihol Šuchta, tá vypadla brankárovi z rúk, následne mohli dorážať D.Maščák, Serbák aj Murgáč, ale svoju šancu nevyužili. Následne sa do šancí dostali z pravej strany Serbák a Murgáč, ale nezakončili presne. Potom divákov potešila krásna spolupráca Pavlulíka so Serbákom, ktorí sa peknými narážačkami dostali až do domácej šestnástky, ale Serbákovi v poslednej chvíli lopta ušla a následne ju kryl domáci brankár. Pred koncom polčasu sme mali výhodu priameho kopu z pravej strany, loptu si postavil Pavlulik, ale tá skončila na žrdi a odrazila sa mimo ihriska.
Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení, ale bohužiaľ v tom negatívnom slovazmysle. Prestávka nám zrejme uškodila, lebo od úvodných minút druhého polčasu na ihrisku dominovali domáci. Zatlačili nás na našu polovicu a naše protiútoky boli veľmi slabé, bez myšlienky. Trest prišiel v 56. minúte, keď po rohovom kope a zaváhaní nášho brankára domáci hlavičkou otvorili skóre. Tento okamih bol zlomový v zápase. Domáci sa dostali na koňa a my sme už nedokázali nadviazať na hru z konca prvého polčasu. Šťastie pri nás stálo, keď domáci útočník nastrelil brvno našej brány a potom nevyužil obrovskú šancu, keď  zblízka trafil iba do nášho brankára. Asi 5 minút pred koncom sme mali obrovskú šancu na vyrovnanie. Antonič sa ocitol sám pred brankárom, snažil sa ho obhodiť, ale lopta smerovala aj ponad bránu domácich. Za nášho najlepšieho hráča bol určený Igor Barilič.

1. kolo 9.8.2009 ÚBREŽ – MAŤOVSKÉ VOJKOVCE 3:0 (0:0) Góly: Skyba 3

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Šuchta - Kornúc, L.Maščák, Beňo, Murgáč (50.Andričík) - Skyba, Pavlulik (70. Antonič)

Úvodné minúty prvého tohtosezónneho zápasu patrili prekvapujúco hosťom. Už v 2.min. pohrozili rýchlou akciou, ktorú náš brankár len s námahou a trošku aj s dávkou šťastia vyrazil na roh. Naši hráči pôsobili trochu zakríknuto a trvalo im asi 20 minút, kým sa začali dostávať do tempa. Viazli nám prihrávky a súperovú bránku sme ani neohrozili. Do útoku zavelil až paradoxne náš obranca R.Serbák, ktorého prudká strela spoza šestnástky skončila zásluhou hosťujúceho brankára na žrdi. Do konca prvej 45-minútovky si už ani jedno mužstvo nevypracovalo žiadnu vážnejšiu šancu a tak sa do šatní išlo za nerozhodného stavu 0:0, čo samozrejme viac vyhovovalo hosťom. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom hrať viac aktívne, častejšie strieľať a samozrejme dať nejaký ten gólik. Prvých 10 minút sa nám to veľmi nedarilo, ale potom sme si začali vytvárať územnú prevahu. Lopta bola viac na našich kopáčkách a prichádzalo stále viac šancí. Hostia sa stiahli do obrannej ulity a do útoku vyrážali iba sporadicky. Prvý vytúžený gól prišiel v 68. minúte keď si Tomáš Skyba nabehol na Beňov roh a bolo 1:0. V tejto fáze sa zápas zlomil. Gól nás ukľudnil a na ihrisku začali dominovať už len naši hráči. V 74. minúte prišiel druhý gól, opäť po rohovom kope M. Beňa. Na loptu si parádne vyskočil Skyba a peknou hlavičkou pod brvno upravil na 2:0. Keď už bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté, prišiel ešte v 88. minúte center Serbáka do pokutového územia, kde sa najlepšie zorientoval výborne hrajúci Skyba a polovysokou strelou zavŕšil svoj hattrick - 3:0. Bol to jeho prvý hattrick za "A" mužstvo ku ktorému mu gratulujeme!!! Najlepším hráčom domácich bol rozhodcom stretnutia pánom Ovsaníkom zo Sobraniec určený Laco Maščák.

Vyžrebovanie našich zápasov v novom ročníku 2009/2010

V 3. A triede bude štartovať mimoriadne 15 mužstiev, preto je nutné 14. a 15. kolo predohrávať cez štátne sviatky 1.9. a 15.9.2009.

1993  Frič Miroslav, Úbrež

2.8.2009  1. kolo pohára Obfz MI   Úbrež - Zalužice  0:3 (0:1)

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič (75.Teleky), Frič, Perduľák - Šuchta (68. Hvižďák), Beňo (55.Murgáč), L.Maščák, Serbák - Skyba, Pavlulik (60. Antonič)

Ľubošov komentár:
Pokúsim sa napísať, ako som to videl včera ja z našej bránky...Zalužice prišli do Úbreže ako majstri sveta (veď hrajú 1 triedu :-) ..) Mysleli si že nám naložia osmičku a ani si neprepotia dresy... Opak bol ale pravdou..Aj keď mali územnú prevahu, museli sa poriadne nadrieť, aby pred koncom polčasu strelili vytúžený gól. Ale ešte predtým brankár hostí len s námahou vytlačil hlavičku L.Maščáka na žrď..a Pavlulikovej strele chýbali milimetre..Samozrejme, hostia boli v útoku oveľa viac nebezpečnejší ako my, ale až také jednoduché to podľa mňa nemali.. Stav 0:1 sme držali až do 80. minúty, aj to pred tým hostia stŕpli, keď sa R.Serbák ocitol sám pred hosťujúcim brankárom, ale trafil iba tesne vedľa. Myslím si že sme si nezaslúžili prehrať o 3 góly, aj keď uznávam že súper zo Zalužíc vyhral zaslúžene.. Povinnú pohárovú "jazdu" máme za sebou, brali sme to ako prípravný zápas s kvalitným súperom.