Anketa:

.

Futbal - jeseň 2011

Turnaj mikroregiónu Okna

30.12.2011 sa v Michalovciach konal ďalší ročník turnaja Mikroregiónu Okna v halovom futbale, na ktorom sa zúčastnilo aj naše družstvo z Úbreže. Turnaj bol špecifický tým, že na hracej ploche mohol byť iba jeden hráč mladší ako 30 rokov. Tomu sa prispôsobila aj nominácia. Reprezentovať našu obec prišli: M.Svoboda, L.Maščák, M.Beňo,I.Barilič, Ľ.Mirda, M.Šuchta, M.Kornúc a M.Dudáš. Turnaj sa hral v dvoch skupinách, naši si v A skupine poradili v prvom zápase s mužstvom Remetských Hámrov 4:0 po góloch L.Maščáka, M.Beňa, M.Dudáša a M Šuchtu. V druhom zápase sme sa stretli s výberom "Dobrá Voda". Aj v tomto zápase sme dominovali a vyhrali sme presvedčivo 5:1. Naše góly strelili M.Dudáš 3, M.Beňo a M.Šuchta. Vo finálovom zápase sme s mužstvom Vyšných Remiet ťahali za kratší koniec a prehrali 4:0. Na turnalji sme teda obsadili pekné druhé miesto, za ktoré patrí všetkým hráčom vďaka.

ŠTATISTIKA JESENNEJ ČASTI SÚŤAŽE

V jesennej časti sme odohrali 13 súťažných zápasov, z ktorých sme 5 vyhrali, 6 prehrali a 2 remizovali s celkovým skóre 16:24. Priemer strelených gólov na zápas bol 1,23 a inkasovaných 1,84. V tabuľke nám patrí celkové 9. miesto.

14. Podhoroď 13 2 4 7 22:32 1

Góly: Rasťo Serbák 6, Marián Teleky 3, Martin Kornúc a Ján Ondejka po 2, Marián Heveri, Daniel Hvižďák a Dušan Poľak po 1

Žlté karty: Rasťo Serbák 3, Martin Koškovský a Matej Andričík po 2, Marián Teleky, Igor Barilič a Ján Ondejka po 1

Odohraté minúty: Ľ.Mirda 1170, R.Serbák 1125, M.Koškovský 1080, D.Maščák 1018, M.Dudáš 969, J.Ondejka 954, I.Barilič 900, M.Andričík 812, M.Kornúc 805, M.Beňo 691, M.Heveri 690, Tomčo 557, J.Staruch 479, M.Teleky 473, D.Poľak 370, M.Mižák 263, L.Čisar 237, D.Hvižďák 152, J.Maxim 90, M.Svoboda 35

13.kolo 30.10.2011 Vyšné Remety - Úbrež 1:1 (0:0); gól: Teleky

Úbrež: Mirda - D.Maščák, Barilič, Tomčo, Koškovský - Kornúc, Ondejka, Andričík, Dudáš - Teleky, Serbák

V susedskom derby sme si prvú šancu vypracovali my, keď sa už v prvej minúte dostal do dobrej pozície Teleky, ale prestrelil. Potom prišlo na rad vzájomné oťukávanie, hralo sa medzi šestnástkami, ale s pribudajúcim časom získavali prevahu domáci. Loptu mali viac vo svojej moci, obliehali našu šestnástku, ale bez presného zakončenia. My sme vyrážali do protiútokov, Serbák dvakrát hlavičkoval vedľa, pekné sólo predviedol z vlastnej polovice Dudáš, ale pred šestnástkou bol faulovaný a následný Bariličov priamy kop letel tesne nad. Záver polčasu sa opäť niesol v tlaku domácich, ale ich koncovka bola veľmi nepresná a keď Mirda vytlačil nepríjemnú strelu k ľavej žrdi na roh, do kabín sa išlo za bezgólového stavu.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hralo sa znovu viac na našej polovici, ale naša obrana s brankárom domácim skórovať nedovolili. My sme sa snažili využiť protiútoky, Teleky sa v jednom z nich nedostal k ideálnemu zakončeniu. V 77. minúte nám ale vyšla pekná rýchla akcia, pri ktorej našiel Serbák presnou prihrávkou pred bránou Telekyho a ten otvoril skóre. Domáci vyrovnali v 86. minúte z prísne nariadeného pokutového kopu a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

12.kolo 23.10.2011 ÚBREŽ - Senné 0:4 (0:1); ŽK: Ondejka

Úbrež: Mirda - D.Maščák, Barilič, Tomčo, Koškovský - Andričík (60. Čisar), Heveri, Ondejka (66. Poľak), Dudáš (70. Staruch) - Teleky, Serbák

Posledný domáci zápas v tomto roku sme vôbec nezvládli. Úvodná desaťminútovka bola vyrovnaná, dokonca prvú šancu sme mali my, ale strela Andričíka skončila v rukách brankára hostí. Potom začali postupne preberať iniciatívu hostia, poľahky sa dostávali pred našu bránku a ich aktivita sa prejavila v 27. minúte, keď po presnom centri hlavou otvorili skóre. Gól pridal hosťom na pohode a našu snahu o vyrovnanie bez problémov eliminovali. Z našej strany to bolo nepresné, bez gólovej šance.
V druhom polčase bol súper opäť lepší, prevýšil nás v hernej činnosti, z čoho vyústili aj ďalšie tri góly v našej sieti. My sme nedokázali vzdorovať ani herne ani kondične, aj tak si Senné bez problémov odviezlo 3 body.

11.kolo 16.10.2011 Pavlovce n/U - ÚBREŽ  5:1 (3:0); gól: Teleky; ŽK: Andričík

Úbrež: Mirda - Tomčo, Barilič, Ondejka, Koškovský - Kornúc, Heveri, Andričík (77.Staruch), Dudáš - Serbák, Teleky

Zápas v Pavlovciach sme nezačali zle, hru sme držali ďaleko od našej brány a v 10. minúte prišla prvá naša šanca, ale Teleky v dobrej pozícii minul bránku. Druhá veľká šanca patrila opäť nám, ale Telekyho strela išla tesne popri pravej žrdi. V 20. minúte centroval do šestnástky Serbák a Teleky zase minul bránku domácich. Po týchto našich šanciach prišiel trest. Domáci potiahli v 31. minúte akciu po pravej strane, strela popod vybiehajúceho Mirdu skončila na žrdi, ale nekrytý domáci útočník ju dorazil do brány. Bola to ich prvá väčšia šanca v zápase. Domáci po góle ožili a už o 4 minúty z priameho kopu delovkou vymietli pavučinu v našom pravom hornom rohu. V 38.minúte prešla tečovaná strela z ľavej strany Mirdovi popri nohe a bolo 3:0.
Na začiatku druhého polčasu tlak domácich ustál, my sme sa snažili aspoň skorigovať výsledok, ale v 54. minúte prekvapujúco a zbytočne vypadla Mirdovi lopta z rúk za bránkovu čiaru a bolo 4:0. Krátko nato sme inkasovali piaty gól po vyšachovaní obrany. V 63. minúte sa k odrazenej lopte v šestnástke domácich dostal Teleky a strelou k pravej žrdi znížil. Potom sa ešte vo veľkej šanci ocitol Andričík, ale loptu neusmernil do siete. V závere sa už len dohrávalo a tak sme si z Pavloviec doviezli 5 gólový prídel.

10.kolo 9.10.2011 ÚBREŽ - Iňačovce 1:0 (1:0); gól: Rasťo Serbák

Úbrež: Mirda - Tomčo (63. D.Maščák), Barilič, Ondejka, Koškovský - Kornúc, Andričík (89. Staruch), Heveri, Dudáš - Teleky (72. Čisar), Serbák

Zápas začal našimi šancami, najvprv pálil zo šestnástky Andričík, ale brankár jeho strelu kryl, potom strelu Serbáka vytlačil na brvno. Hostia kontrovali rýchymi protiútokmi, ale bez presnej koncovky. Naopak, šancí pribúdalo na našej strane, len sme gólové šance nedokázali premeniť. Až v 33. minúte Telekyho center prešiel cez šestnástku až k voľnému Serbákovi a ten zblízka otvoril skóre. V predposlednej minúte polčasu sme mohli streliť gól do šatne, ale Teleky mieril tesne vedľa.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, opäť sme si vypracovali veľké šance, ale nedokázali sme ich premeniť. V polovici polčasu poslal Heveri loptu Telekymu, ten znova našiel pred bránou Serbáka, ktorý aj strelil gól, ale ten neplatil pre postavenie mimo hry. Potom sa do troch sľubných šancí dostal striedajúci Čisar, ale premierový gól v A-mužstve sa mu nepodarilo streliť. V závere sme na našu streleckú nemohúcnosť mohli doplatiť, hostia loptu po priamom kope dopravili do siete, ale gól neplatil pre postavenie mimo hry. Za predvedený výkon sme si tri body zaslúžili, ale mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom a veľa nepremenených šancí nás mohlo mrzieť.

9.kolo 2.10.2011 Záhor - ÚBREŽ 2:0 (2:0); ŽK: Rasťo Serbák

Úbrež: Mirda - D.Maščák, Staruch, Tomčo (46. Poľak), Koškovský - Kornúc, Beňo, Ondejka, Dudáš - Serbák, Čisar

Na zápas do lídra súťaže sme opäť pricestovali bez viacerých hráčov základnej zostavy a museli sme ich doplniť dorastencami. Domáci nás privítali značne nabudení, už pred zápasom nám to dali najavo provokačnými slovnými výrokmi a potom aj na ihrisku. Agresívne správanie k rozhodcovi a strkanice do Ondejku a Dudáša ukázali, že Záhor bol "doma". Aj náš brankár pár krát pocítil, že sa hrá tvrdo. Zápas sme nezačali najlepšie, už v 5 .minúte sme inkasovali, keď vybiehajúceho Mirdu preloboval útočník z ľavej strany. Potom zahrávali domáci sériu priamych kopov, ale lopty leteli nad bránu. My sme rovnako nevyužili možnosti z priamych kopov, nepresne mierili Tomčo aj Ondejka. Domáci v 30. minúte pridali druhý gól, keď zo šestnástky Džurina zatočil loptu k našej pravej žrdi.
V druhom polčase sa hralo takmer iba na našej polovici, domáci nás zatlačili, my sme dokázali iba sporadicky vyviezť loptu na súperovu polovicu a domácu bránku sme ani neohrozili. Záhor zo svojho tlaku už ale ďalší gól nevyťažil a tak sa zrodilo jeho dvojgólové víťazstvo.

8.kolo 25.9.2011 ÚBREŽ - Sejkov 2:1 (1:1); góly: Ondejka 2 ( oba z PK); ŽK: Serbák

Úbrež: Mirda - D.Maščák, Staruch, Tomčo, Koškovský - Ondejka, Beňo (46.Čisar), Heveri (61.Poľak), Andričík - Serbák, Dudáš

V peknom slnečnom počasí sa hral v Úbreži slabší a dosť nervózny futbal. Od úvodu sa hralo medzi šestnástkami, lepšie sme však začali my, keď v 10. minúte prenikol za obranu hostí R.Serbák, ktorého fauloval vybiehajúci brankár, za čo bol potretaný žltou kartou a my sme mali výhodu pokutového kopu. Ten Ondejka strelou k pravej žrdi premenil a išli sme do vedenia. Potom sa už hralo bez šancí na oboch stranách, v polovici polčasu sa dostali k slovu hostia a ovládli hru. V tejto fáze to bol z našej strany veľmi zlý futbal, nevedeli sme sa ukľudniť, prihrať si, alebo založíť súvislú akciu. To sa nám vypomstilo v poslednej minúte prvého polčasu, keď sme rozhodcovi reklamovali, že útočníkovi hostí ušla lopta už za autovú čiaru, ale rozhodca nechal v hre pokračovať a následne sme inkasovali.
V druhom polčase pokračoval futbal medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nevypracovalo väčšiu šancu. Z našej strany zaujalo sólo Čisara, ale hostia mu v poslednej chvíli loptu zobrali. Potom poslal krížnu strelu Andričík, ale lopta letela vedľa brány. V poslednej minúte sa dostal k lopte aktívny Serbák, jeho center do šestnástky zrazil obranca rukou a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si opäť postavil Ondejka, ktorý bez problémov premenil a zabezpečil nám 3 body.

7.kolo 18.9.2011 ÚBREŽ - Zalužice "B" 2:2 (1:1); góly: Serbák, Kornúc; ŽK: Andričík

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Koškovský, Staruch - Kornúc (86. Poľak), Beňo, Heveri, Andričík (76. Čisar) - Serbák, Dudáš

Zápas začali aktívnejšie hostia a už v 7. minúte potrestali našu chybu v strede obrany úvodným gólom. Potom sa hral futbal medzi šestnástkami, bez väčšej šance na oboch stranách. Od polovice polčasu sme začali preberať iniciatívu my, získali sme územnú prevahu a snažili sa vyrovnať. Najprv Serbák vystrelil asi z 18 metrov pekne k pravej žrdi, ale brankár bravúrne vyrazil. Potom z podobnej vzdialenosti pálil aj Beňo, ale brankár vyrazil loptu do brvna. Naša snaha o vyrovnanie sa podarila v 34. minúte, keď sa po Beňovom rohu hlavou presadil Serbák.
V druhom polčase sme boli aktívnejší my, hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 57. minúte nás poslal do vedenia Kornúc, keď hlavou poslal pod brvno pekný center z pravej strany. Následne sme mali po rohovom kope ďalšiu šancu zvýšiť vedenie, ale dorážku D.Maščáka vykopol obranca tesne pred čiarou. V 77. minúte rozhodca neposúdil zákrok na Milana Dudáša ako faul, ale následne odpískal prekvapujúco faul proti nám. Z následného priameho kopu hostia peknou hlavičkou vyrovnali na 2:2. V záverečnom tlaku sme obliehali súperovu bránku, ale do zakončenia sme sa nevedeli dostať. V nadstavenom čase bol v šestnástke ešte faulovaný R.Serbák, ale podľa pozápasového vyjadrenia rozhodcu, nechcel hostí poškodiť v poslednej minúte pokutovým kopom a tak sa v Úbreži body delili.

6.kolo 11.9.2011 Remetské Hámre - ÚBREŽ 2:0 (2:0); ŽK: Koškovský, Barilič

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Koškovský - Hvižďák (63. M.Svoboda), Beňo, Ondejka, Staruch - Poľak, Dudáš

Zápas v Rem.Hámroch začal minútou ticha, ktorou si všetci uctili obete stredajšieho leteckého nešťastia v Rusku, vrátane nášho Paľa Demitru. Potom sa zápas začal aktivitou domácich, ktorí pohrozili niekoľkými strelami, ktoré však neboli najpresnejšie. Hra sa postupne vyrovnala, do našich prvých šanci sa dvakrát dostal Poľak, ale nezakončil ich podľa predstáv. Následne mali veľkú šancu domáci, ale nepokrytý domáci útočník napálil loptu iba do nášho brankára. V 29. minúte zahrávali domáci po našej ruke priamy kop z hranice šestnástky a bombou do pravého horného rohu otvorili skóre zápasu. O šesť minút sa situácia zopakovala, tentokrát strela z priameho kopu ešte tečovaná múrom skončila pri našej ľavej žrdi a bolo 2:0.
Druhý polčas pokračoval snahou domácich pridať ešte ďalšie góly, Mirda dvakrát vyrážal nepríjemné strely, jednu na brvno a druhú na rohový kop. Z našej strany sme boli smerom dopredu bezradní, bez myšlienky, bez bojovnosti a domácu bránku sme v druhom polčase prakticky ani neohrozili.

5.kolo 4.9.2011  ÚBREŽ - Porostov 2:4 (2:3); góly: Rasťo Serbák 2

Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Tomčo, Koškovský - Ondejka, Beňo (62.Staruch) Andričík, Kornúc - R.Serbák, Dudáš.

Vstup do zápasu nám vyšiel nad očakávania, už v 2. minúte z prvého rohového kopu sa presadil Rasťo Serbák a viedli sme 1:0. Potom sa hral futbal v strede ihriska, s viacerými nepresnosťami na oboch stranách. Takáto hra sa divákom veľmi nemohla páčiť, ale v 28. min sme z nej vyťažili druhý gól, keď súperovho brankára prekonal opäť Serbák. Tento gól nás až veľmi uspokojil, ale hostia sa po zmenách v zostave ešte nevzdávali. Už v 31. min. po rohovom kope hlavou znížili na 1:2. V 37. min. spravil veľkú chybu na šestnástke Mirda, čo znamenalo vyrovnávajúci gól v našej sieti. Hostia po vyrovnaní pokračovali v aktívnej hre, my sme znervózneli a v 43. min sme dostali aj tretí gól.
Do druhého polčasu sme vstupovali s odhodlaním zabojovať o výsledok, ale už v 48. minúte fauloval Koškovský v pokutovom území prenikajúceho hráča a z následnej penalty sme dostali štvrtý gól. Bol to dosť rozhodujúci moment, pretože nám to ešte viacej zviazalo nohy a aj keď sme obliehali súperovu šestnástku, do vážnejšej šance sme sa nedostali. Akurát zaujala pekná strela Serbáka, ktorú brankár s námahou vytlačil na rohový kop. Hostia potom ešte z protiútokov mohli pridať ďalší gól, ale Mirda (so snahou odčiniť chybu v prvom polčase ), obrancovia a súperova nepresnosť už zmenu skóre nepripustili.

1.kolo pohára ObFZ 1.9.2011 Úbrež - Koromľa 1:6 (0:1); gól: Milan Dudáš, ŽK: Igor Barilič
Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Tomčo, Staruch (59.Frič) - Ondejka (63. Hvižďák), Beňo, Heveri, Andričík - R.Serbák, Dudáš.

Žreb 1.kola pohára ObFZ nám prisúdil kvalitného súpera. Účastník 1. triedy okresnej súťaže prišiel v silnom zložení a to bolo na ihrisku aj vidno. Hostia boli viacej kombinační, behaví a bez problémov kontrolovali hru. V prvom polčase sme ešte s nimi dokázali držať krok a prehrali sme ho iba o jeden gól. V druhom polčase hostia pokračovali v nasadenom tempe a postupne nás zatlačili pred našu bránku. V 55. min zvýšili peknou hlavičkou na 0:2, krátko na to z pokutového kopu na 0:3. Potom sme predviedli peknú a rýchlu akciu aj my, Andričík pekne vysunul Dudáša a ten presnou krížnou strelou znížil na rozdiel dvoch gólov. Hostia potom v záverečnej desaťminútovke pridali ďalšie tri góly a zaslúžene sa tešili z pohárového víťazstva.

4.kolo 28.8.2011  Lesné - ÚBREŽ  2:0 (0:0); bez kariet
Úbrež: Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, Koškovský - Kornúc, Beňo, Heveri, Staruch (54.Čisar) - Dudáš, Ondejka (54. Poľak)

V Lesnom sa za horúceho počasia nehral oku lahodiaci futbal. Hra sa odohrávala medzi šestnástkami, s rýchlymi protiútokmi na oboch stranách. Domáci začali snahou streliť rýchly gól, ale nepodarilo sa im to. Na druhej strane pekne vystrelil Rasťo Serbák, ale brankár s námahou vyrazil na roh. Potom domáci prestrelili bránku vo výhodnej pozícii. V ďalšej našej šanci sa ocitol Ondejka, ale Serbákov pekný pas zakončil iba do brankára. Potom dvakrát vystrelil Beňo, ale bránku domácich minul. V závere polčasu sa po skrumáži v našej šestnástke dostal do zakončenia domáci hráč, ale Mirda nohou vyrazil a tak sa do kabín išlo za nerozhodného stavu.
Úvod do druhého dejstva nám absolútne nevyšiel, domáci nás zatlačili pred našu bránku a v 49. minúte po peknej kombinačnej akcii strelili úvodný gól. Ešte sme sa z neho nestihli ani spamätať a o dve minúty sme inkasovali znovu a zrazu bolo 2:0. Tieto rýchle góly nás poriadne zaskočili a dlhšiu dobu sme sa nevedeli vrátiť do hry. Domáci hrali už uvoľnenejšie a ľahko si vytvárali územnú prevahu. Potom však prišla naša pekná akcia. Serbák pekne našiel Kornúca, ale jeho prudká strela letela nad. Potom Beňo z priameho kopu mieril pod brvno, ale brankár jeho strelu chytil. Tretiu našu šancu v druhom polčase nevyužil opäť Kornúc, keď zase mieril nad. Domáci mali tak isto ešte príležitosť zvýšiť svoj náskok, ale ďalší gól už nepadol a tak sme v Lesnom prvýkrát v tejto sezóne prehrali.

3.kolo 21.8.2011  ÚBREŽ - Bežovce  2:1 (2:0); góly: Hvižďák Daniel, Poľak Dušan; ŽK: Serbák Rastislav

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Maxim, Mižák (84. M.Svododa), Dudáš - Ondejka, Beňo, Andričík, Hvižďák - Poľak, Serbák

V treťom kole nového súťažného ročníka sme privítali na domácom ihrisku ambiciózne mužstvo Bežoviec. Nastúpili sme síce v pekných nových dresoch, ale s poriadne oklieštenou zostavou (z rôznych príčin chýbali Barilič, Teleky, Kornúc, Heveri, Koškovský, Gelatič..) V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal s miernou prevahou hostí, ktorí mali viacej loptu na kopačkách, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak, my sme boli v tomto smere efektívnejší, keď už v 18. minúte po zle odhlavičkovanej lopte Hvižďák z hranice šestnástky trafil prudko a presne k ľavej žrdi a viedli sme 1:0. Potom pohrozili hostia, ale strelu z priameho kopu Mirda vyrazil na roh. V 38. minúte Serbák centroval z ľavej strany, brankár na loptu nedočiahol a Poľak ju doklepol do odkrytej brány a viedli sme o dva góly.
Do druhého polčasu vstúpili hostia aktívnejšie s cieľom ešte skorigovať nepriaznivý stav. Po úvodných nepresných zakončeniach sa im v 52. minúte podarilo znížiť strelou z 20 metrov, na ktorú si síce Mirda siahol, ale bez potrebnej razancie a bolo 2:1. Potom hostia ešte viac vystupňovali tlak, hralo sa na našej polovici, ale hostia pri zakončení nenašli presnú mušku. Nám postupne dochádzali sily, strácali sme veľa lôpt, nevedeli sme ju udržať na súperovej polovici. V 77. minúte sa navyše nešťastne zranil Mižák a do 84. min. sme hrali desiati. Krátko na to skončil na trávniku aj Ondejka, ale zo sebazaprením zápas dohral. Hostia mali v tej fáze obrovskú šancu, keď sa hosťujúci hráč ocitol sám pred našou bránkou, ale vo výhodnej pozícii prestrelil. V záverečných minútach zaujala ešte naša akcia, pri ktorej bol v šestnástke faulovaný Serbák, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. V druhom polčase sme si víťazstvo doslova vydreli, hostia odchádzali porazení trochu nezaslúžene, ale my sme dali o jeden gól viac a to bolo pre konečný výsledok podstatnejšie.

2.kolo 14.8.2011  Podhoroď - ÚBREŽ  0:1 (0:0); gól: Heveri Marián; ŽK: Koškovský Martin

Úbrež:  Mirda - Maščák D. - Barilič, Mižák, Koškovský - Kornúc, Beňo (46. Serbák), Heveri, Andričík - Ondejka, Teleky (58. Poľak)

Za letného slnečného počasia sa v Podhorodi nehral na pohľad pekný futbal. Aktívnejšie začali domáci, ale ich prvé nakopnuté lopty do našej šestnástky obrana s brankárom poriešili. Až potom sme sa osmelili aj my, našu prvú šancu mal Teleky, ale tesne minul. Domáci potom na chvíľu ovládli stred poľa, ale pred našou šestnástkou ich snaha stroskotala. My sme sa pokúšali o protiútoky, ale častokrát nám ich zastavila píšťalka rozhodcu pre postavenie mimo hru. Najväčšie šance prvého polčasu príšli asi po pol hodine hry. Najvprv to boli domáci, ktorí z rýchleho protiútoku z ľavej strany nastrelili brvno, odrazená lopta sa dostala rovno na hlavu domáceho útočníka, ale Mirda sa stačil premiestniť a lopta skončila tesne pred čiarou v jeho náručí. Z našej strany sa sám pred brankárom ocitol Ondejka, ale jeho pokus o prehodenie mu nevyšiel. Potom ešte Beňo asi z 10 metrov prestrelil a Teleky s Ondejkom tak isto nezakončili presne.

Druhý polčas začal znova aktivitou domácich, ale znovu to bola iba prevaha v strede poľa, bez väčšej gólovej šance. Naopak, do veľkých šancí sme sa viackrát dostali my, ale Serbák trafil iba do brankára, Kornúc napol iba bočnú sieť a strela Andričíka nemala potrebnú razanciu.. Zaujal aj priamy kop Bariliča, na jeho center si nabehol Serbák, ale chýbali centimetre, aby loptu doklepol do bránky. Domácim sa vydarila strela k našej ľavej žrdi, ale Mirda ju stihol vytlačiť. Najdôležitejší okamih zápasu prišiel až v 90 minúte. Andričík poslal loptu do šestnástky Serbákovi, ten ju spätnou prihrávkou posunul k nabiehajúcemu Heverimu a Marián strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Domáci ešte v nadstavenom čase vrhli všetky sily do útoku, zahrávali ešte rohový kop, ale Mižák upratal loptu do bezpečia a v Podhorodi zavládla naša veľká radosť zo zisku troch bodov.

1.kolo 7.8.2011  ÚBREŽ - Zemplínska Široká  4:0 (1:0); góly: Serbák Rastislav 2, Kornúc Martin, Teleky Marián; ŽK: Teleky Marián

Úbrež: Mirda - Maščák D. - Barilič, Mižák, Koškovský - Kornúc, Beňo, Andričík (65. Ondejka), Heveri - Teleky (78. Poľak), Serbák

Na úvodný zápas sezóny pricestovali hostia síce moderným autobusom, ale iba s jedenástimi hráčmi, bez náhradníkov. Nám v zostave chýbali Dudáš a Gelatič. Úvodné minúty patrili nám, začali sme aktívnejšie a už v 6. minúte prekonal brankára hostí Kornúc a to priamo z rohového kopu. Po góle sme mali ďalšie šance, Rasťo Serbák trafil z blízka bočnú sieť, nájazd Kornúca s Telekym zachraňoval v poslednej chvíli obranca. Potom sme poľavili a začali sa presadzovať hostia. Dostali sa však iba do jednej vážnejšej šance, nepríjemnú strelu z pravej strany Mirda reflexivne vyrazil na roh. Ich ďalšia snaha o ohrozenie našej bránky končila nepresnosťou.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ovládli hru v strede poľa, tlačili sa pred našu šestnástku, ale opäť s nepresným zakončením. Keď sa už zdalo, že vo vzduchu visí vyrovnávajúci gól, udrelo na druhej strane. V 61. minúte Beňo zahrával priamy kop, na jeho center si nabehol Rasťo Serbák a zvýšil na 2:0. Už o tri minúty sme sa tešili znova, Beňov rohový kop poslal pod brvno prudkou hlavičkou Teleky. Potom sa ešte prihlásili k slovu hostia a z priameho kopu opečiatkovali našu ľavú žrď. V 86. minúte sme opäť po rohovom kope Beňa pridali štvrtý gól hlavičkou Rasťa Serbáka a završili úspešný vstup do sezóny. Všetky 4 góly padli po štandardných situáciách (3x po rohovom kope a raz po priamom kope), konečne sme sa presadili naplno aj takýmto spôsobom.

Horný rad: Beňo Martin, Teleky Marián, Mirda Ľuboš, Koškovský Martin, Mižák Marián, Maščák Dušan, Ondejka Ján

Dolný rad: Hvižďák Daniel, Poľak Dušan, Kornúc Martin, Barilič Igor, Serbák Rastislav, Heveri Marián, Andričík Matej

13.kolo 30.10.2011 14:00 Vyšné Remety - ÚBREŽ

31.7.2011 - prípravný futbalový zápas  ÚBREŽ - KOROMĽA  3:4 (2:0), Góly: Tomáš Dubrovský, Milan Dudáš, Matej Andričík

Úbrež:  Mirda - D.Maščák (Mižák) - Barilič, Serbák, P.Dubrovský - Ondejka, Beňo, Andričík, Heveri - T.Dubrovský (Poľak), Dudáš

- v záverečných minútach nám už dochádzali sily, čo využili hostia na strelenie víťazného gólu

24.7.2011 - prípravný futbalový zápas  ÚBREŽ - NIŽNÁ RYBNICA  3:1 (1:1),  Góly: Ján Ondejka, Martin Kornúc, Milan Dudáš

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Barilič, Serbák, P.Dubrovský (Koškovský) - Kornúc, Ondejka, Beňo, Heveri - Dudáš, T.Dubrovský (Poľak)

- prvý polčas v našej réžii, vypracovali sme si viac šancí, chýbala presná koncovka

- hostia mali počas zápasu dve šance, z jednej z nich dali gól

- najkrajší moment zápasu bol náš prvý gól, Heveri našiel presnou krížnou prihrávkou voľného Ondejku, ktorý z prvej  ľavačkou trafil presne k žrdi

- v druhom polčase sa hral slabší futbal, opäť s našou prevahou a nie veľmi presnou koncovkou

- druhý gól do siete Rybnice pridal dorážkou z ľavej strany Maťo Kornúc

- náš tretí gól padol po osi Mirda - Kornúc - Dudáš, keď Dudáš zakončoval do skoro už odkrytej brány

17.7.2011 - prípravný futbalový zápas  ÚBREŽ - HORŇA  5:2 (2:1),  Góly: Teleky 2, Ondejka (z PK), Poľak, Rast.Serbák

Úbrež:  Mirda - D.Maščák - Hvižďák (Palenčár), Rast.Serbák, Koškovský - Ondejka, Beňo, L.Maščák, Dudáš - Poľak, Teleky

Zaujímavosti zo zápasu:

- Stretli sa v ňom dva celky, ktoré si po minulej sezóne vymenia pozície v súťažiach ObFZ, Horňa vypadla do 3.A triedy, Úbrež ju nahradí v 2.A.

- Strelec našich dvoch gólov Marián Teleky ukázal po góloch veľké srdce, komu patrilo, však nechcel prezradiť.

- Dušan Poľak si okrem gólu pripísal aj dve prihrávky, keď asistoval Telekymu a Serbákovi.

- Oba súperové góly strelil Ján Antonič, ktorý je v Horni na hosťovaní z Úbreže.

- Mužstvá nehrali v ideálnych zostavách, súperovi, ale aj nám chýbalo viacero hráčov, nastúpili sme s hráčmi s trochu vyšším vekovým priemerom.

- Zápas s prehľadom rozhodoval Vladimír Serbák.

9.7.2011 - prípravný futbalový zápas  ÚBREŽ - BODY TEAM "B" (výber okresu)  1:2 (0:1),  Góly: Serbák - Krišo, J.Pavúk

Úbrež:  Mirda - L.Maščák (D.Maščák) - Barilič (Koškovský), Frič, Dudáš - Beňo, Rejta, Heveri, Andričík - Teleky (Poľak), Džurina (Serbák)